«Կոնվերս բանկ» ՓԲԸ ներկայացուցիչը հանդիպեց ՀՊՏՀ ուսանողներին
ՀՊՏՀ-ում այսօր տեղի ունեցավ կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնի նախաձեռնությամբ կազմակերպված սեմինար-դասընթացի 2-րդ մասը, որի ժամանակ ուսանողներն իրազեկվեցին աշխատանքային հարցազրույցի ներկայանալու առանձնահատկություններին: Դասընթացը վարեց «Կոնվերս բանկ» ՓԲԸ անձնակազմի համալրման բաժնի մասնագետ Դիանա Հովհաննիսյանը, ով լուսապատկերի միջոցով ներկայացրեց հարցազրույցի տեսակները, առանձնահատկությունները, հարցազրույցի ընթացքում գործատու-դիմող հնարավոր փոխհարաբերությունները:
Նշենք, որ սեմինար-դասընթացը կազմակերպվել էր հատկապես բարձր կուրսերում սովորողների և շրջանավարտների համար, ովքեր պատրաստվում են աշխատանք փնտրել: Մասնակիցների հավաստմամբ, սեմինարը հաղորդեց օգտակար գիտելիքներ:
«Մասնակցությունս բավականին արդյունավետ էր. ավարտական կուրսում եմ սովորում և շուտով աշխատանք եմ փնտրելու: Սա շատ լավ հնարավորություն է ուսանողների համար՝ հմտություններ ձեռք բերելու ինքնակենսագրական, մոտիվացիոն նամակ, էլեկտրոնային հաղորդագրություն գրելու (կազմելու) և հարցազրույցի ներկայանալու հմտություններին ծանոթանալու համար: Կցանկանայի կրկին մասնակցել նմանատիպ դասընթացների»,-լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին ասաց մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի 4-րդ կուրսի ուսանողուհի Մարգարիտա Մեսրոպյանը:
Սեմինար- դասընթացն անցավ աշխույժ մթնոլորտում. ուսանողները հարցեր էին ուղղում հյուրին և ստանում դրանց պատասխանները, երկուստեք քննարկում իրենց հետաքրքրող հարցերը:

Сегодня  в  АГЭУ  прошла  2-ая  часть  семинар-курса,  организованного    по  инициативе  центра  карьеры  и маркетинга,  во  время    которого  студенты  узнали  об  особенностях  представления  на  собеседовании  по  трудоустройству. Семинар  провела    специалист   отдела  по  подбору    персонала ЗАО «Конверсбанк»-а Диана  Ованнисян, кто  с  помощью слайдов  представила  виды  собеседования,  особенности, возможные  взаимоотношения  работодатель-заявитель во  время  собеседования.
Отметим, что  семинар-курс  был  организован  в  основном  для  обучающихся    старших  курсов  и  выпускников,  кто  готовится  уже  найти  работу.  По  утверждению  участников, семинар  передал  полезные  знания. «Участие  мое  было  достаточно  эффективным:  учусь  на  последнем  курсе  и  скоро   должна  буду  найти  работу.  Это  очень  хорошая  возможность   для  студентов  приобрести  навыки  автобиографического,  мотивационного  письма, написания  электронных  сообщений (составления) и ознакомления  с  навыками  представления  на  собеседовании.   Желаю  снова  участвовать  на подобных  семинарах»,-сказала  отделу  информации  и  связей  с  общественностью  студентка  4-го  курса  факультета  маркетинга  и  организации  бизнеса  Маргарита  Месропян.
Семинар-курс  прошел  в  активной  атмосфере:  студенты  обращались  с  вопросами   к  гостье и  получали  на  них  ответы, взаимно  обсуждали   их  интересующие  вопросы.