Ուսանողներն այցելեցին Հայաստանի բնության պետական թանգարան
ՀՊՏՀ տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ և բնօգտագործման տնտեսագիտության ամբիոնի աջակցությամբ այսօր ֆակուլտետի 1-ին և 2-րդ կուրսի (բակալավրիատի) ուսանողներն այցելեցին Հայաստանի բնության պետական թանգարան:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում բնօգտագործման տնտեսագիտության ամբիոնի վարիչ Սուրեն Գևորգյանը կարևորեց նմանատիպ միջոցառումների կազմակերպումը և նշեց, որ բացի տեսական դասընթացներից, ուսանողները պետք է զարգացնեն նաև գործնական գիտելիքները:
«Մեր ֆակուլտետի ուսանողական խորհրդի նմանօրինակ նախաձեռնությունները ողջունելի են, դրանք հետաքրքիր են դարձնում ուսանողների առօրյան, լրացնում են նրանց գիտելիքները: Մեր ամբիոնը խրախուսում է այս տիպի այցելությունները, ամեն կերպ աջակցում դրանց կազմակերպմանը, քանի որ դրանք մասնագիտական ուղղվածություն ունեն: Առաջիկայում ևս նախատեսում ենք տարբեր միջոցառումներ»,-ասաց պրոֆեսոր Սուրեն Գևորգյանը:
ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետի ՈՒԽ նախագահ Հովհաննես Հարությունյանի փոխանցմամբ՝ ուսանողներն այցից տպավորված են, թանգարանում մանրամասն ծանոթացել են ՀՀ բուսական ու կենդանական աշխարհին, Կարմիր գրքում տեղ գտած բույսերին ու կենդանիներին:
«Քանի որ այցը հաճելի և արդյունավետ էր, նախատեսում ենք կրկին կազմակերպել, այս անգամ դեպի մեկ այլ վայր, որպեսզի ապահովենք հետաքրքրություն և բազմազանություն: Ուսանողական խորհուրդը փորձում է նպաստել ուսանողների արդյունավետ ուսումնառությանը »,- նշեց ֆակուլտետի ուսխորհրդի նախագահը:

Студенты посетили Государственный музей природы Армении
Сегодня  по  инициативе  студенческого  совета  факультета  регулирования  экономики  и  международных  экономических  отношений  и  при  содействии  кафедры  экономики  природопользования   студенты  1-го и 2-го  курсов(бакалавриата)  факультета  посетили  Государственный  музей  природы  Армении.
Заведующий  кафедрой  экономики  природопользования   Сурен  Геворгян  в  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  подчеркнул  значимость  организации  подобных  мероприятий  и  отметил, что  кроме  теоретических  занятий, студенты  должны  развить  и  практические  знания. «Подобные  примеры  инициатив  студенческого  совета  нашего  факультета одобрительны, они  делают  будни  студентов  интересными,  дополняют  их  знания.  Наша  кафедра  поощряет   такие  посещения,  всячески  содействует   их  организации, так  как  они  имеют  профессиональную  направленность. В  ближайшее  время  снова  планируем различные  мероприятия»,-сказал  профессор  Сурен  Геворгян.
По  сообщению  председателя  Студсовета  факультета  РЭ  и  МЭО  Ованнеса  Арутюняна,  студенты   впечатлены своим  посещением, в  музее  подробно  ознакомились  с  флорой  и  фауной  Армении, растениями  и  животными,  нашедшими   место  в  Красной  книге.
«Так  как  посещение было  приятным  и  эффективным,  планируем  снова  организовать,  в  этот  раз  в  другое  место, чтобы  обеспечить  интерес  и   разнообразие.  Студенческий  совет  пытается  способствовать  эффективному  обучению  студентов»,- отметил  председатель  студсовета  факультета.