Տեղի ունեցավ կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնի կազմակերպած հերթական սեմինար-դասընթացը
ՀՊՏՀ-ում այսօր կայացավ կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնի նախաձեռնած հերթական սեմինար-դասընթացը, որը նպատակ ունի ուսանողների, մասնավորապես բարձր կուրսերում սովորողների և շրջանավարտների մոտ զարգացնելու ինքնակենսագրական (ռեզյումե, CV ), մոտիվացիոն նամակ, էլեկտրոնային հաղորդագրություն գրելու, ինչպես նաև աշխատանքային հարցազրույցի ներկայանալու հմտությունները:
Կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնի առաջատար մասնագետ Կարինե Պողոսյանը ուսանողներին ներկայացրեց կարևոր և անհրաժեշտ տեղեկություններ՝ ինքնակենսագրական, էլեկտրոնային հաղորդագրություն  գրելու մասին, իսկ գլխավոր մասնագետ Հերմինե Ղարագուլյանը՝ մոտիվացիոն նամակ գրելու առանձնահատկությունները, տեսակները և այլն: Ուսանողները տեղեկացան, թե հիմնականում  ինչ պետք է նկատի ունենալ գործատուին դիմելուց առաջ, ինչպես կառուցել դիմում-փաստաթղթերը: Բանախոսները ընդգծեցին, որ պետք է հաշվի առնել գործատուի պահանջները և դիմում փաստաթուղթը ներկայացնել ըստ այդ պահանջների: Վերջում սեմինարավարները պատասխանեցին ուսանողների հարցերին:
Սեմինար-դասընթացի կազմակերպիչների փոխանցմամբ՝ նմանատիպ նախաձեռնությունները շարունակական բնույթ ունեն և  նպատակ ունեն օգնելու  մեր ուսանողներին՝  աշխատանք գտնելու ճանապարհին պատշաճ ներկայանալ գործատուին և լավագույնս արտահայտել գիտելիքները, հմտությունները:
Նշենք, որ սեմինար-դասընթացը բաղկացած է երկու մասից:  Առաջին մասը կայացավ այսօր, իսկ վաղը՝ մարտի 12-ին, ժամը 15.00-16.00-ն  տեղի կունենա դասընթացի երկրորդ մասը, որի ընթացքում ուսանողներին կներկայացվի աշխատանքային հարցազրույցի, դրա  տեսակների մասին կարևոր տեղեկություններ: Դասընթացը կվարի հատուկ հյուր՝ «Կոնվերս բանկ» ՓԲԸ անձնակազմի համալրման բաժնի մասնագետ Դիանա Հովհաննիսյանը:

Прошли очередные семинар-курсы, организованные центром карьеры и маркетинга
Сегодня в АГЭУ очередные семинар-курсы, организованные центром карьеры и маркетинга, цель которых развить у студентов, в частности, обучающихся в старших курсах, и выпускников навыки автобиографического письма (резюме, CV ), мотивационного письма, электронных сообщений, а также навыки представления на собеседовании по трудоустройству.
Ведущий специалист центра карьеры и маркетинга Карине Погосян представила студентам важные и необходимые сведения о написании автобиографии, электронном сообщении, а главный специалист Ермине Карагулян -- особенности, виды и т.д. написания мотивационного письма. Студенты узнали, что нужно иметь ввиду прежде чем обратиться к работодателю, как построить документы заявления. Специалисты отдела подчеркнули, что нужно учесть требования работодателя и заявление- документ представить в соответствии с этими требованиями. В конце руководители семинара ответили на вопросы студентов.
По словам организаторов семинар-курсов, подобные инициативы носят постоянный характер и цель их помочь нашим студентам: на пути в поисках работы представиться работодателю в надлежащем виде и наилучшим образом выразить знания, навыки.
Отметим, что семинар-курсы состоят из двух частей. Первая часть состоялась сегодня, а завтра 12-го марта 15.00-16.00 состоится вторая часть курсов, во время которого студентам будут представлены важные сведения о собеседовании по трудоустройству и его видах. Курс будет вести специальный гость, специалист отдела по подбору персонала ЗАО «Конверсбанк» Диана Ованнисян.