DAAD-ի դրամաշնորհային ծրագրեր՝ ՀՊՏՀ դասախոսների և հետազոտողների համար
Գերմանական ակադեմիական փոխանակման ծառայության՝ DAAD-ի երևանյան տեղեկատվական կենտրոնի տնօրեն Թինե Լաուֆերը ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր ներկայացրեց Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում DAAD-ի կողմից առաջարկվող գիտահետազոտական կրթաթոշակներ՝ ասպիրանտների և երիտասարդ գիտնականների համար:
Միջոցառմանը ներկա էր DAAD-ի երևանյան տեղեկատվական կենտրոնի ծրագրերի համակարգող և խորհրդատու Մերի Նավասարդյանը, ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի պետ Վարդ Ղուկասյանը, նույն բաժնի գլխավոր մասնագետ Աղավնի Հակոբյանը, համալսարանի դասախոսներն ու երիտասարդ հետազոտողները:
Թինե Լաուֆերը հանգամանորեն խոսեց այն հնարավորությունների մասին, որ DAAD-ն առաջարկում է գիտահետազոտական և հետբուհական կրթության ծրագրեր իրականացնելու ուղղությամբ: Նա ներկայացրեց այդ ծրագրերին դիմելու համար անհրաժեշտ պայմանները:
Կենտրոնի ծրագրերի համակարգող և խորհրդատու Մերի Նավասարդյանը ներկաներին լրացուցիչ տեղեկություններ հաղորդեց այն մասին, թե այս ծրագերին դիմելիս ինչպես առավել նպատակային ու ճշգրիտ գործել:
Դիմումներն ընդունվում են մինչև սույն թվականի հոկտեմբերի 31-ը և նախատեսված են 2015 թվականի համար: Ներկայացուցիչները հավելեցին, որ ցանկացողները  ծրագրերի մասին մանրամասն տեղեկություններ ստանալու համար կարող են դիմել DAAD-ի պաշտոնական կայք`www.daad.am:

Грантовые программы DAAD для преподавателей и исследователей АГЭУ
Сегодня  директор  ереванского  информационного  центра  DAAD (Службы  Германского  академического  обмена) Тине Лауфер в  зале  заседаний  АГЭУ  представила  научно-исследовательские  стипендии  для  аспирантов  и  молодых  ученых,  предоставляющие    DAAD в  Германской  Федеративной  Республике.
На  мероприятии  присутствовала  координатор  программ  ереванского  информационного  центра  DAAD  Мери  Навасардян, начальник  отдела  внешних  связей  АГЭУ  Вард  Гукасян, главный  специалист  того  же  отдела  Агавни  Акопян, преподаватели  университета  и  молодые  исследователи.
Тине  Лауфер  обстоятельно  говорила  о  тех  возможностях, которые  предлагает  DAAD по  осуществлению  образовательных  научно-исследовательских  и  послевузовских   программ. Она  представила  необходимые условия  для  обращения  в  эти  программы.
Координатор программ  центра  и  консультант  Мери  Навасардян  передала  присутствующим  дополнительную  информацию  о  том,  как,  обращаясь  в  эти  программы, действовать  более  целенаправленно  и  точно.
Заявления  принимаются  до  31-го  октября  сего  года  и  предусмотрены  на  2015  год. Представители  добавили, что  желающие  для  получения  подробной  информации  о  программах  могут  обратиться  в  официальный  сайт   DAAD: www.daad.am.