Լույս է տեսել «Տնտեսագետի» 2014 թվականի առաջին համարը
Սիրելի ընթերցո'ղ, հունվար-փետրվարյան թողարկումը լի է մեր ուսանողների հաջողությունների լուսաբանումներով, ինչն իր ուղղակի արձագանքն է ստացել շապիկի ձևավորման մեջ: Անցած ամիսները, համալսարանական իրադարձությունների առումով, նույնպես առատ նյութ են տրամադրել. 2013 թվականի տարեվերջին ՀՊՏՀ խորհրդի նիստ, միջազգային գիտաժողով՝ ՀՊՏՀ գիտնականների մասնակցությամբ, քննաշրջան…
Հունվար և փետրվար ամիսների ընթացքում հանրապետության տնտեսական, մշակութային ու հասարակական կյանքի կարևոր իրադարձությունները նույնպես տեղ են գտել այս համարում:
Ընդգրկուն ու բազմազան «Տնտեսական խճանկարը» և մյուս հիմնական խորագրերը` «Փորձագիտական հարթակը», «Ամենակարևորի մասին», «Վերծանելով արվեստի գաղտնագրերը», կրկին ձեր ուշադրությանը կներկայացնեն հետաքրքրական թեմաներ:
Այս համարում կարող եք կարդալ նաև «Արձակ-2013» պատմվածքի մրցույթի հատուկ մրցանակին արժանացած պատմվածքներից մեկը, որի անդրադարձը շաղկապված է հունվարի 28-ին նշվող Հայոց բանակի ու հայրենասիրության թեմային:
Այսքանը հակիրճ «Տնտեսագետի» նոր համարի մասին: Ամբողջական բովանդակությանը կարող եք ծանոթանալ հենց այսօրվանից. ուսանողները` դիմելով դեկանատներ ու ընթերցասրահներ, դասախոսները` ամբիոններ: Այս պահին արդեն ամսագիրը տարածվել է ֆակուլտետներով, ամբիոններով, վարչական ստորաբաժանումներով։

Первый номер «Тнтесагет» 2014 года уже ждет своего читателя.
Дорогой читатель, январь-февральский выпуск полон публикациями об успехах наших студентов, что и получил прямой отклик в оформлении обложки. Пройденные месяцы, в смысле университетских событий, предоставили нам также обильные материалы: последнее заседание совета АГЭУ 2013 года, международная конференция с участием ученых АГЭУ, сессия…
Январьские и февральские важные события экономической, культурной и общественной жизни республики также нашли место в этом номере. Разнообразные и содержательные «Экономическая мозаика» и другие основные рубрики «Экспериментальная платформа», «О самом главном», «Анализируя шифры искусства», вновь предоставят вашему вниманию интересные темы.
В этом номере можете прочитать и один из рассказов, удостоенный специального приза конкурса рассказа «Проза-2013», содержание которого связана с отмечаемой 28-го января темой Армянской армии и патриатизма.
Так коротко о новом номере «Тнтесагет». С полным содержанием можете ознакомиться прямо с сегодняшнего дня: студенты, обращаясь в деканаты и читальные залы, преподаватели -- на кафедры. В этот момент журнал распрпостранен по факультетам, кафедрам, административным подразделениям.