Կանանց և աղջիկներին նվիրված միամսյակի միջոցառումները շարունակվում են. ֆլեշմոբ ՀՊՏՀ-ում (լուսանկարներ)
ՀՊՏՀ  կառավարման  ֆակուլտետի ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ  այսօր երկար  դասամիջոցին ուսանողները բակում  իրականացրեցին յուրատեսակ ֆլեշմոբ. մեր բուհի տաղանդավոր ջութակահարուհիները հանդես եկան գեղեցիկ   կատարումներով: Ուսանող ջութակահարները նվագում էին բակին հարակից տարբեր հատվածներում՝ մի քանիսը պատուհանի մոտ, մյուսները՝ բակում: Ինչպես նշեցին կազմակերպիչները, ֆլեշմոբը նվիրված էր  կանանց և աղջիկների միամսյակին և նպատակ ուներ յուրահատուկ ձևով շնորհավորելու մեր բուհի գեղեցիկ սեռի ներկայացուցիչներին: Ֆլեշմոբին հետևում էին ինչպես ուսանողները, այնպես էլ բուհի աշխատակիցները, դասախոսները:
Կառավարման ֆակուլտետի 1-ին կուրսի ուսանողուհի Ժանետա Հովակիմյանը ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում նշեց, որ հետաքրքիր է նմանատիպ միջոցառումներին ներկա գտնվելը:  «Հաճելի է, երբ առիթ ենք ունենում փոքր-ինչ դասերից կտրվելու և մեր համալսարանի բակում նման գեղեցիկ  միջոցառման մասնակցելու: Այս տեսակ միջոցառումները շատ հետաքրքիր են հատկապես մեզ՝ 1-ին կուրսեցիներիս համար, քանի որ դրանք մեր ուսանողական կյանքը հագեցած և գեղեցիկ են դարձնում: Ուրախ ենք, որ ՀՊՏՀ-ում նմանատիպ միջոցառումներ կազմակերպվում են տարբեր առիթներով՝ հաճախակի»,-նշեց ուսանողուհին:
Ֆլեշմոբի ավարտին կառավարման ֆակուլտետի լսարաններից մեկի պատուհանից ուսանողները կապույտ և արևաշող երկինք  բաց թողեցին «Շնորհավոր մարտի 8» մակագրությամբ կարմիր փուչիկներ:

Мероприятия, посвященные женскому празднику, продолжаются: флешмоб в АГЭУ (фотографии)
Сегодня по инициативе студенческого совета факультета управления АГЭУ на длинной перемене студенты во дворе организовали оригинальный флешмоб: талантливые скрипачи нашего вуза выступили с красивыми исполнениями. Студенты-скрипачи играли в различных местах двора: некоторые у окна, другие во дворе. Как отметили организаторы, флешмоб был посвящен месячнику женщин и девушек и цель его -- оригинально поздравить представителей красивого пола нашего вуза. За флешмобом наблюдали как студенты, так и сотрудники, преподаватели вуза.
Студентка 1-го курса факультета управления Жанета Овакимян в беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ ответила, что интересно присутствовать на подобных мероприятиях. «Приятно, когда есть повод немного отключиться от уроков и участвовать в подобном красивом мероприятии во дворе нашего университета. Такого рода мероприятия очень интересны и особенно для нас, первокурсников, так как они делают нашу студенческую жизнь насыщенными и красивыми. Счастливы, что в АГЭУ подобные мероприятия организуются по разным поводам, часто»,-отметила студентка.
В завершении флешмоба студенты из окна одной из аудиторий факультета управления выпустили в голубое и солнечное небо красные шары с надписью «С праздником 8-ое Марта» .