ՀՊՏՀ ուսանողները՝ մարտի 8-ին ընդառաջ. լուսանկարներ
Վաղը՝   մարտի 8-ին, կմեկնարկի կանանց և աղջիկներին նվիրված միամսյակը: Այս առիթով  ՀՊՏՀ տարբեր  Ֆակուլտետներում այսօր գարնանային գեղեցիկ տրամադրություններ էին  տիրում, որոնք  մարտի 8-ին ընդառաջ ստեղծել էին ուսանողները՝  զարդարելով միջանցքներն ու լսարանները, իրականացնելով յուրօրինակ միջոցառումներ:
Վաղ առավոտյան, նախքան դասը սկսելը, կառավարման ֆակուլտետի 1-ին կուրսի ուսանող- տղաներն իրենց աղջիկներին, ինչպես նաև դասախոսուհուն,  լսարանում, երաժշտության ներքո  դիմավորեցին ծաղիկներով: Տղաները նաև խաղ էին կազմակերպել. ծաղիկների վրա գրել էին  աղջիկներին բնորոշ հատկանիշներ՝ անուշիկ, նուրբ, գեղեցիկ և այլն, ընդ որում, նույն բառերը գրված էին նաև ծաղիկների կողքին դրված թղթիկների վրա: Յուրաքանչյուր աղջիկ պետք է վերցներ մեկ հատ թղթիկ և կարդալով գրված բառը՝ վերցներ համապատասխան ծաղիկը (ծաղիկները տարբեր գույների էին): Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում 1-ին կուրսի ուսանող Գրիգոր Ոսկերչյանն ասաց, որ կուրսի տղաներով փորձել են օրը տոնի վերածել՝  իրենց աղջիկներին անակնալ մատուցելով: Տղաները անակնկալը վերնագրել էին այսպես՝ «Մի ծաղիկ էլ դո'ւ ես»:
«Այս փոքրիկ նախաձեռնությամբ ուզում ենք ցույց տալ մեր աղջիկներին, որ նրանք միշտ մեր ուշադրության կենտրոնում են և կարևոր են մեզ համար: Օգտագործելով հարմար առիթը՝ ցանկանում եմ շնորհավորել աշխարհի վրա ապրող բոլոր՝ 3 մլրդ կանանց: Մաղթում եմ երջանկություն, առողջություն»,-նշեց Գրիգոր Ոսկերչյանը:
Տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետում, բացի մասնաշենքը զարդարելուց, ֆակուլտետի  ուսխորհրդի ներկայացուցիչները իրականացրեցին  գեղեցիկ ակցիա. դասամիջոցներին բակում ուսանողներին բաժանեցին բազմագույն կոնֆետ-ծաղիկներ, որոնք ուսանողները պատրաստել էին իրենց  ձեռքերով:
Ինչպես նշեց  ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետի ուսանողուհի Լուսինե Անտոնյանը, ակցիան ունի յուրահատուկ խորհուրդ, այն է՝ սեփական ձեռքերով պատրաստած ծաղիկ- կոնֆետի մեջ դրած սերն  ու քաղցրությունը  փոխանցել  ուսանողուհիներին՝ շնորհավորելով նրանց տոնը: Հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետը մարտի 8-ին ընդառաջ կազմակերպել էր ֆուտբոլային խաղ՝ աղջիկների միջև ընկերական հանդիպում: Խաղը տեղի ունեցավ նույն ֆակուլտետի երկու՝ «Smart» և «Jise»  թիմերի միջև:
Ինչպես մեզ հետ զրույցում նշեց ֆակուլտետի ուսխորհրդի նախագահ Էսմա Դալլաքյանը, այս խաղը նպատակ ուներ ցույց տալու, որ աղջիկների  (կանանց) և տղամարդկանց իրավունքները հավասար են:
Մնացած ֆակուլտետների տարբեր կուրսերում ևս ուսանողները նշեցին տոնը՝ շնորհավորելով աղջիկներին:
ՀՊՏՀ Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի աշխատակազմը ևս մարտի 8-ի առիթով շնորհավորում է ՀՊՏՀ բոլոր կանանց՝ թե աշխատակցուհիներին, թե ուսանողուհիներին, մաղթում երջանկություն և հաջողություններ:

Студенты АГЭУ навстречу празднику 8-ое марта: фотографии
Завтра 8-го марта начнется ежемесячник, посвященный девушкам и женщинам. По этому поводу сегодня в разных факультетах АГЭУ господствует красивое весеннее настроение, которое создали студенты в преддверии 8-го марта, разукрасив коридоры и аудитории, организуя праздничные мероприятия.
Рано утром до начала уроков студенты-парни 1-го курса факультета управление в аудитории под музыку с цветами встретили своих однокурсниц и преподавателя. Парни организовали игру: на цветках написали характерные черты девушек: милая, нежная, красивая и др., более того, те же слова написали и на бумажках рядом с цветами. Каждая девушка должна была взять одну бумажку и соответствующий написанному слову цветок (цветы были разных цветов). В беседе с отделом информации и связей с общественностью студент 1-го курса Григор Воскерчян сказал, что попытались день этот превратить в праздник, преподнеся своим девушкам сюрприз. Парни сюрприз назвали так «И ты такой же цветок».
«Этим маленьким сюрпризом хотим показать нашим девушкам, что они всегда в центре нашего внимания и важны для нас. Используя удобный случай, желаем поздравить живущих в мире всех 3 млрд. женщин. Желаем здоровья, счастья»,-отметил Григор Воскерчян.
На факультете регулирования экономики и международных экономических отношений, кроме украшения корпуса, представители студсовета факультета провели красивую акцию: на переменах во дворе студенткам раздали разноцветные цветы-конфеты, которые были сделаны руками самих студентов.
Как отметила студентка РЭ и МЭО Лусине Антонян, акция имела особый смысл: поздравляя, передать студенткам сладость и любовь, вложенные в цветы-конфеты сделанные собственными руками. Факультет бухгалтерского учета и аудита навстречу 8-му марта организовал футбольную игру, товарищескую встречу среди девушек. Игра прошла между двумя командами того же факультета «Smart» и «Jise».
Как отметила в беседе с нами председатель студсовета факультета Эсма Даллакян, эта игра имела цель показать, что права девушек (женщин) и мужчин равные.
В разных курсах других факультетов студенты также отметили праздник, поздравляя девушек.
Коллектив отдела информации и связей с общественностью АГЭУ по поводу праздника 8-го марта также поздравляет всех женщин АГЭУ: и сотрудниц, и студенток, желает им счастья и успехов.