Դիտումների քանակ՝ 1067
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի սիրելի աշխատակցուհիներ, ուսանողուհիներ, համալսարանի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը Կանանց միջազգային օրվա առթիվ շնորհավորանքի խոսք է հղել, որը ներկայացնում ենք ստորև.
Կանանց միջազգային օրվա՝ մարտի 8-ի հրաշալի տոնի առիթով ուրախությամբ և ջերմորեն շնորհավորում եմ մեր բուհի կանանց և աղջիկներին, ուղղում բարեմաղթանքի խոսքեր:
Տնտեսագիտական համալսարանի սիրելի ուսանողուհիներ, աշխատակցուհիներ, օգտվելով  մեր գնահատանքը ձեզ հայտնելու այսպիսի լավ առիթից, ցանկանում եմ շնորհավորել ձեր տոնը, մաղթել ամենալավն ու բարին՝ առողջություն, երջանկություն, հաջողություններ աշխատանքում և բոլոր բարի նպատակներում ու ձեռնարկումներում: Համոզված եմ, որ այսօր ևս, ինչպես մեր պատմության բոլոր հանգրվաններում, առանցքային և անգնահատելի է հայ կնոջ դերը: Հպարտության զգացումներով ենք լցվում, երբ ականատեսն ենք լինում ձեր հաջողությունների, ձեր անուրանալի ավանդի ոչ միայն ընտանիքներում, այլև աշխատանքում, ուսման մեջ և կյանքի այլ բնագավառներում:
Թող գարնանային այս ավետաբեր տոնը բարձր տրամադրություն ու դրական լիցքեր հաղորդի ձեզ: Եղեք առողջ, կենսախինդ ու թող իրականանան ձեր փայփայած բոլոր երազանքները:

Дорогие сотрудницы, студентки Армянского государственного экономического университета, ректор университета Корюн Атоян обратился с поздравительной речью по поводу Международного женского дня, что и представляем ниже:
По поводу Международного женского дня, прекрасного праздника 8-ое марта, с радостью и теплотой поздравляю женщин и девушек нашего вуза, обращаясь с добрыми пожеланиями.
Дорогие студентки, сотрудницы Экономического университета, пользуясь таким хорошим случаем выразить вам нашу оценку, желаю поздравить вас с праздником, пожелать всего наилучшего и доброго: здоровья, счастья, успехов в работе и во всех ваших добрых целях и достижениях. Уверен, что и сегодня, как и на протяжении всей нашей истории, основным и бесценным является роль женщины. Наполняемся чувством гордости, когда становимся очевидцами ваших успехов, ваших неоспоримых вкладов не только в семье, но и в работе, учебе и др. областях жизни.
Пусть этот праздник, предвесник весны, зарядит вас высоким настроением и положительными эмоциями. Будьте здоровы, жизнерадостны и пусть осуществятся все ваши заветные мечты.