Մեկնարկել են հեռակա կրթաձևի 2-րդ և 4-րդ կուրսերի դասերը. դասացուցակներ
ՀՊՏՀ հեռակա բակալավրիատի 2-րդ և 4-րդ կուրսերի 2013-2014 ուստարվա  2-րդ կիսամյակի ուսումնական պարապմունքները մեկնարկել են այսօր՝ մարտի 3-ին:
«Այսօրվանից սկած՝ հեռակա բակալավրիատի 2-րդ և 4-րդ կուրսերի 2-րդ կիսամյակի դասերը կտևեն 4 շաբաթ: Դասացուցակները պատրաստ են, դասերը կընթանան ըստ նախատեսվածի: Տեղեկացնենք, որ հեռակայի դասերը, սովորականի համաձայն, կազմակերպվում են 2-րդ հերթում»,- ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ասաց ուսումնակազմակերպական  աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը:
Հեռակա բակալավրիատի  2-րդ կիսամյակի 2-րդ և 4-րդ կուրսերի  դասացուցակներին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով՝ http://www.asue.am/am/էջեր-220//2013-2014-ուս-տարվա-2-րդ-կիսամյակի-հեռակա-բակալավրիատի-դասացուսակներ-1393  :
Նշենք, որ ըստ հաստատված ժամկետների, հեռակա  կրթաձևի մյուս կուրսերի 2-րդ կիսամյակի ուսումնական պարապմունքները կմեկնարկեն  հետևյալ ժամանակացույցով՝ բակալավրիատի 1-ին, 3-րդ և մագիստրատուրայի 1-ին կուրսերինը՝  ապրիլի 21-ից, մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսինը՝ մարտի 24-ից:
ՀՊՏՀ հեռակա բակալավրիատի և հեռակա մագիստրատուրայի 2013-2014 ուստարվա 2-րդ  կիսամյակի ուսումնական պարապմունքների, քննաշրջանի և լուծարքների ժամանակացույցը հրապարակել էինք ավելի վաղ. կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով՝  http://media.asue.am/upload/qax.08_arc-ic.pdf :

Начались занятия 2-ых и 4-ых курсов заочной формы обучения
Сегодня  3-го  марта  начались  учебные  занятия  2-го  семестра  2013-2014  учебного  года  2-ых  и  4-ых  курсов  заочного  бакалавриата  АГЭУ.
«Начиная  с  сегодняшнего  дня  занятия  2-го  семестра  2-ых  и  4-ых  курсов  заочного  бакалавриата  продлятся  4 недели. Расписания  готовы,  уроки  пройдут  как  запланировано. Сообщим, что  уроки  заочников,  как  обычно, организованы  в  2  смены»,- в  беседе  с  отделом    информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ сказал  проректор  по  учебно-организационным  работам  Мирдат  Арутюнян.
С  расписаниями  2-го  семестра  2-ых  и  4-ых  курсов  заочного  бакалавриата  можете  ознакомиться  по  следующей  ссылке:   http://www.asue.am/am/էջեր-220//2013-2014-ուս-տարվա-2-րդ-կիսամյակի-հեռակա-բակալավրիատի-դասացուսակներ-1393.
Отметим, что  по  утвержденным  срокам,    учебные  занятия  2-го  семестра  других  курсов  заочной  формы  обучения  начнутся  по  следующему  графику: занятия  1-ых, 2-ых  курсов  бакалавриата  и  1-ых  курсов  магистратуры – с  21-го  апреля, 2-ых  курсов  магистратуры – с  24-го  марта.
График  учебных  занятий, сессий  и  ликвидов    2-го  семестра  заочного  бакалавриата  и  заочной  магистратуры АГЭУ  на  2013-2014  учебный  год  мы  опубликовали  ранее:  можете  ознакомиться  по  следующей  ссылке: http://media.asue.am/upload/qax.08_arc-ic.pdf.