ՀՊՏՀ աշխատակիցը՝ Հայաստանի հնգակի չեմպիոն
ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի ուսումնական վարպետ Մեսրոպ Ղուկասյանը երեկ՝ փետրվարի 23-ին, Հայաստանի 2014թ. սեղանի թենիսի անհատական առաջնությունում դարձել է չեմպիոն՝ 4:1 հաշվով առավելության հասնելով մրցակից Ալեքսանդր Դիարյանի նկատմամբ: Մեր աշխատակիցն արդեն 5-րդ անգամ է նվաճում Հայաստանի չեմպիոնի տիտղոսը:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում Մեսրոպ Ղուկասյանը նշեց, որ հաճելի է հաղթանակի բերկրանքը կրկին վայելելը: «Հաղթանակի հասնելու համար կարևոր է ինչպես լավ մարզական, այնպես էլ  հոգեբանական վիճակը, հաղթական տրամադրվածությունը: Սեղանի թենիսը շատ հետաքրքիր և միաժամանակ մեծ լարում պահանջող մարզաձև է, պետք է լինել առավելագույնս ուշադիր: Նշեմ նաև, որ մարզաձևը շատ օգտակար է առողջ ապրելակերպի առումով (ինչպես օրինակ՝ տեսողության բարելավման, շաքարային դիաբետի զարգացումը կանխելու  համար և այլն)»,-ընդգծեց չեմպիոնը:
Մեսրոպ Ղուկասյանը նաև նշեց, որ ցանկություն ունի  մասնակցելու կայանալիք  Եվրոպայի և Աշխարհի առաջնություններին:  «Թենիսի խմբակներում մարզվող ուսանողները առաջիկայում կմասնակցեն հանրապետական խաղերին, և հույս ունենք, կարդարացնեն մեր սպասելիքները: Մարզաձևը պետք է դարձնել  մասսայական, ակտիվացնել երիտասարդների մասնակցությունը մրցումներին »,-ամփոփեց Մեսրոպ Ղուկասյանը:
Ուրախալի է, որ ՀՊՏՀ-ում  դասավանդող դասախոսները մասնագիտական  հաջողություններ են ունենում նաև բուհից դուրս, լավագույն փորձը ներդնում բուհում: Շնորհավորում ենք մեր երիտասարդ դասախոսին, մաղթում մարզական նոր նվաճումներ:

Сотрудник АГЭУ -- пятикратный чемпион Армении
Вчера  23-го  февраля  учебный  мастер  кафедры  физвоспитания, ЧС  и  ГО  АГЭУ  Месроп  Гукасян   в  личном  чемпионате  по  настольному  теннису  2014 года    Армении   стал  чемпионом  со  счетом  4:1,  достигнув   преимущества  над  соперником  Александром  Диаряном.  Наш  сотрудник  уже  в  пятый  раз   завоевывает  титул  чемпиона  Армении.
В  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  Месроп  Гукасян  отметил, что  приятно  насладиться  вновь  радостью  победы. «Для  достижения  победы  важно  как  хорошее  спортивное,  так  и  психологическое  состояние, победоносный  настрой.  Настольный  теннис  -  это  интересный  вид  спорта, требующий     одновременно   сильного  напряжения,   нужно  быть  максимально  внимательным.  Отмечу  также, что  он  очень  полезен  для  здорового  образа  жизни  (как  например для  улучшения  зрения, предотвращения  развития  сахарного  диабета  и др.)»,-подчеркнул  чемпион.
Месроп  Гукасян  отметил  также, что  у  него  есть  желание  участвовать  в  предстоящих  чемпионатах  Европы  и  Мира.   «Тренирующиеся  в  теннисных  секциях  студенты  в  ближайшее  время  будут  участвовать  в  республиканских  играх,  и  надеемся, оправдают  наши  ожидания. Этот  вид  спорта  наужно  сделать  массовым,  активизировать  участие  молодых  в  соревнованиях»,-обобщил  Месроп  Гукасян.
Радостно, что  преподаватели  АГЭУ  имеют  профессиональные  успехи  и  за  пределами   вуза, лучший  опыт  применяют  в  вузе.  Поздравляем  нашего  молодого  преподавателя, желаем  ему  новых  спортивных  достижений.