ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր տեղի ունեցավ ՀՊՏՀ ռեկտորատի հերթական նիստը: Դեկանները և ուսումնակազմակերպական բաժնի պետ Արմեն Կարախանյանը զեկուցեցին 2013-2014 ուստարվա 1-ին կիսամյակի քննաշրջանի արդյունքների ամփոփման մասին հարցը:
Օրակարգի երկու հարց վերաբերում էր ՀՊՏՀ օտարերկրյա ուսանողներին. ՀՊՏՀ արտասահմանցի ուսանողների ուսումնակազմակերպական աշխատանքների համակարգող Մհեր Աղալովյանն անդրադարձավ օտարերկրյա ուսանողների դասահաճախումներին, նրանց կեցության և կազմակերպական այլ հարցերին, իսկ ՀՊՏՀ արտասահմանցի ուսանողների ուսումնամեթոդական աշխատանքների համակարգող Վարդան Սարգսյանը ներկայացրեց մեր համալսարանում օտարերկրյա ուսանողների ուսումնական գործընթացի կազմակերպման և գիտելիքների գնահատման կարգը: Նա նշեց, որ մեր բուհում սովորող օտարերկրյա ուսանողների ուսումնառության գործընթացը հիմնականում կանոնակարգվում է ՀՊՏՀ կարգերով, բայց քանի որ առկա են որոշակի առանձնահատկություններ, իրենք առաջարկում են օտարերկրյա ուսանողների ուսումնական գործընթացի կազմակերպման հատուկ կարգ ընդունել: Քննարկումից հետո որոշվեց կարգը ներկայացնել գիտխորհուրդ:
Քննարկվեցին ընթացիկ այլ հարցեր ևս: Վերջում ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը ուսխորհրդին շնորհավորեց «Հայկյան» մրցանակաբաշխությունում «Լավագույն ուսանողական ինքնակառավարման մարմին» անվանակարգում հաղթելու կապակցությամբ՝ մաղթելով հետագա հաջողություններ:

Сегодня в зале заседаний АГЭУ состоялось очередное заседание ретората АГЭУ. Деканы и начальник учебноорганизационного отдела Армен Караханян обобщили результаты сессии 1-ого семестра 2013-2014 учебного года.
Два вопроса повестки дня относились иностранных студентов АГЭУ. Координатор по учебноорганизационным работам иностранных студентов АГЭУ Мгер Агаловян обратился к посещаемости иностранных студентов, их жилья и др. организационным вопросам, а координатор по учебнометодическим работам иностранных студентов Вардан Саргсян представил порядок организации учебного процесса и оценки знаний иностранных студентов в нашем университете. Он отметил, что учебный процесс иностранных студентов в нашем вузе в основном регламентируется порядком АГЭУ, но так как существуют определенные особенности, то они предлагают принять специальный порядок организации учебного процесса иностранных студентов. После обсуждения было решено представить порядок на ученый совет.
Были обсуждены и текущие другие вопросы. В конце ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян поздравил студсовет по случаю победы в номинации «Лучший студенческий самоуправленческий орган» на церемонии вручения призов «Айкан», желая дальнейших успехов.