ՀՊՏՀ-ում մեկնարկել է ակադեմիական պարտքերի վերահանձնման գործընթացը. դասերը սկսվելու են փետրվարի 10-ին
Մեր բուհում այսօր՝ փետրվարի 1-ին, մեկնարկել է բակալավրիատի  ուսանողների  ակադեմիական պարտքերի վերահանձնման գործընթացը, այսօր քննություն են հանձնում նաև հեռակա ուսուցման 5-րդ կուրսերի ուսանողները:  Առկա ուսուցման քննություններն ավարտվել են հունվարի 24-ին:
«Քննություններն անցել են պատշաճ մակարդակով, ըստ քննագրաֆիկների, արտառոց, չնախատեսված դեպքեր չեն արձանագրվել»,-լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը:
Փետրվարի 1-ից 7-ը կընթանա ակադեմիական պարտքերի վերահանձնման 1-ին փուլը: Այն ուսանողները, ովքեր 1-ին փուլում չեն հաղթահարի սահմանված միավորային շեմը, իրավունք կունենան մասնակցելու ակադեմիական պարտքերի վերահանձնման 2-րդ փուլին, որը կկազմակերպվի փետրվար ամսվա ընթացքում:
Կառավարման ֆակուլտետի դեկան Միքայել Թավադյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ քննությունների ընթացքում կատարած շրջայցերից հավաստիացել է, որ, ընդհանուր առմամբ, ուսանողների պատրաստվածությունը պատշաճ  մակարդակի էր:
Հավելենք, որ բոլոր ուսանողները, այդ թվում և առաջին կուրսեցիները,  2-րդ կիսամյակի ուսման վարձավճարի զեղչի դիմումները (համապատասխան փաստաթղթերով) կարող են ներկայացնել կիսամյակի մեկնարկից սկսած՝  մինչև մարտ ամսվա ավարտը:
Երկրորդ կիսամյակի դասերը  մեկնարկելու են փետրվարի 10-ին: Դեկանների փոխանցմամբ՝ արդեն պատրաստ են դասացուցակները. հաստատվելուց հետո դրանք կհրապարակենք նաև բուհի պաշտոնական կայքում:

В АГЭУ начался процесс пересдачи академических долгов, занятия начнутся с 10-го февраля
Сегодня  1-го  февраля  в  нашем  вузе  начался  процесс  пересдачи  академических  долгов  студентов  бакалавриата, сегодня  сдают  и  студенты  5-ых  курсов  заочного  обучения.  Экзамены  стационарного  обучения  закончились  24-го  января.
«Экзамены  прошли  на  должном  уровне, в  соответствии  с  экзаменационными графиками,   странных, непредвиденных  происшествий  ие  зарегистрировано»,-- сообщил  отделу  информации  и  связей  с  общественностью проректор  по  учебноорганизационным  работам  Мирдат  Арутюнян.
С  1-го  по  7-ое  февраля  пройдет  первый  этап  пересдачи  академических  долгов. Те  студенты, которые  во  время  первой  попытки  не  одолеют  предусмотренный  порог  баллов, будут  иметь  право  участвовать  во  втором  этапе  пересдачи  академических  долгов,  который  будет  организован  в  феврале.
Декан  факультета  управления  Микаел  Тавадян  в  беседе  с  нами  отметил, что в  результате  обходов, проделанных  во  время  экзаменов,  убедился,  что  в  общем  смысле, у  студентов был  соответствующий  уровень  подготовки.
Добавим, что  все  студенты, в  том  числе  и  первокурсники,  заявления  для  скидки  учебной  платы  на  2-ой  семестр  (с  соответствующими  документами) могут  представить, начиная  с  начала  семестра  до  конца  марта.
Занятия  второго  семестра  начнутся  с  10-го  февраля. По  сообщению  деканов,  расписания  уроков  уже  готовы: после  утверждения  они  будут  опубликованы  и  в  официальном  сайте  вуза.՝ До  начала  занятий  у  наших  студентов  несколько  свободных  дней, потому  желаем  им  приятного  отдыха.