ՀՊՏՀ ուսանողները՝ «Ռոսգոսստրախ-Արմենիա»-ի ուսանողական մրցույթի մրցանակակիրներ (նոր լուսանկարներ)
ՀՊՏՀ ֆինանսական ֆակուլտետի մագիստրատուրայի ուսանողներ Աննա Ղալայանն ու Լուսինե Խաչատրյանը «Ռոսգոսստրախ-Արմենիա» ապահովագրական ընկերության կողմից կազմակերպված «Ապահովագրությամբ հետաքրքրվող ուսանողների մրցույթում» գրավել են համապատասխանաբար 1-ին և 3-րդ մրցանակային տեղերը, արժանացել պատվոգրերի և դրամական պարգևների (երեք հարյուր հազար դրամ և հարյուր հազար դրամ): Աննա Ղալայանը նաև իրավունք է ստացել առաջիկայում «Ռոսգոսստրախի» մայր ընկերությունում՝ Մոսկվայում, մասնակցելու եռօրյա փորձառության: Նույն մրցույթում մեր բուհի ուսանող Լևոն Անդրանիկի Քոչարյանն արժանացել է պատվոգրի: Հիշեցնենք, որ նա և մեր բուհի մեկ այլ ուսանող՝ Հակոբ Կլեկչյանը, ավելի վաղ «Ռոսգոսստրախ-Արմենիա» ընկերության կողմից կրթաթոշակների էին արժանացել:
Նշենք, որ մրցանակաբաշխությունը կայացել է հունվարի 31-ին: Վերոնշյալ ապահովագրական ընկերության կազմակերպած մրցույթը բաղկացած էր մի քանի փուլերից, վերջին փուլում մասնակիցները պետք է ներկայացնեին ծրագիր, որը նորություն կլինի ապահովագրական շուկայում:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը զրուցեց մրցանակակիրների հետ: «Ապահովագրությամբ հետաքրքրվող ուսանողների մրցույթում» 1-ին տեղը գրաված Աննա Ղալայանը նշեց, որ ներկայացրել է «Կրիտիկական հիվանդություններից ապահովագրություն» թեմայով աշխատանք, իսկ մրցանակային 3-րդ տեղը զբաղեցրած Լուսինե Խաչատրյանն ասաց, որ մրցույթին ներկայացրել է «Վարձակալված բնակարանների ապահովագրություն» թեման ՝ ուսումնասիրելով միջազգային երկրների փորձը: Լուսինեն ընդգծեց, որ իր թեման ուղղակիորեն առնչվում է բնակարանների վարձակալության հարցը օրենսդրական դաշտ տեղափոխելուն:
Ուսանողուհիները նշեցին, որ մրցույթից շատ տպավորված են, երկուսն էլ կարևորեցին մասնակցության արդյունավետությունը՝ տեսական և գործնական գիտելիքների հարստացման առումով: «Մրցույթը շատ հետաքրքիր էր և օգտակար, այն բացառիկ հնարավորություն էր՝ որոշակի թեմայի շրջանակներում մանրամասն ուսումնասիրություն կատարելու համար: Ցանկանում եմ կարևորել նաև այն, որ յուրացրեցինք «Ռոսգոսստրախ» ընկերության առաջատար մասնագետների փորձը, կատարեցինք սոցիոլոգիական հարցումներ» - ընդգծեց Աննան:
Աննայի՝ մրցույթում արձանագրած ևս մեկ հաջողության անդրադարձել էինք մեր նախորդ հրապարակումներից մեկում՝ http://www.asue.am/am/էջեր-220//հպտհ-ուսանողուհին-դարձել-է-ռոսգոսստրախ-արմենիա-ի-մրցանակակիր-1340:
Բանկային գործի և ապահովագրության ամբիոնի վարիչի ժ/պ Աննա Ասլանյանը մեզ հետ զրույցում փաստեց, որ գրագետ կադրերի պահանջարկ հայաստանյան շուկայում իսկապես կա, լավ մասնագետը միշտ էլ գնահատվում է ըստ արժանվույն:
«Համագործակցում ենք մի քանի առաջատար կազմակերպությունների հետ, հաճախակի զանգեր ենք ստանում տարբեր ընկերություններից, որոնց ներկայացուցիչները մեզնից պահանջում են որակյալ կադրեր՝ ուսանողներ, որոնք հետագայում կդառնան տվյալ կազմակերպության աշխատակիցները: Ապահովագրական գործ մասնագիտությունը մեծ պահանջարկ ունի և մեր ուսանողներից շատերն աչքի են ընկնում մասնագիտական հաջողություններով»,-ասաց Աննա Ասլանյանը:

Количество просмотров: 1237
Студенты  магистратуры  финансового  факультета  АГЭУ  Анна  Галаян  и  Лусине  Хачатрян  удостоены  соответственно  1-го  и  3-го  призовых  мест, грамот  и  денежных  премий (триста  тысяч  драмов  и  сто  тысяч  драмов)  «В  конкурсе  студентов, интересующихся  страхованием»,  организованном  страховой  компанией   «Росгосстрах-Армения».  Анна  Галаян  получила  также  право  в  ближайшее  время  в  центральном  офисе   «Росгосстрах» в  Москве  участвовать  в  трехдневной  практике. В  том  же  конкурсе  студент  нашего  вуза  Левон  Андраникович  Кочарян  удостоился  грамоты.  Напомним, что  он  и  еще  один  студент  нашего  вуза  Акоп  Клекчян,  раннее были  удостоены  стипендий  компании  «Росгосстрах-Армения» (Анна  Галаян 1-ое  призовое  место) .
Отметим, что  награждение  победителей  состоялось  31-го  января. Конкурс, организованный  вышеуказанной  сраховой  компанией,  состоял  из  нескольких  туров,  в  заключительном  туре  участники  должны  были  представить  программу, которая   станет   инновацией  в  страховом  рынке.
Отдел  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  беседовал  с  победителями.  Анна   Галаян,  занявшая  1-ое  место     «В  конкурсе  студентов, интересующихся  страхованием» отметила, что  представила   работу  на  тему  «Страхование  от  критических  болезней», а  занявшая  3-е  место  Лусине  Хачатрян  сказала, что  на  конкурсе  представила «Страхование  арендованных  квартир», изучив  опыт  международных  стран. Лусине  подчеркнула,  что  ее  тема  непосредственно  касается  вопроса  передачи  в  законодательное  поле  аренды  квартир.
Студенты  отметили, что  конкурс    на  них  оставил  большое  впечатление, оба  указали  на  эффективность  участия  в  смысле  обогащения  теоретических  и  практических  знаний.   «Конкурс  был  очень  интересным  и  полезным, была  исключительная  возможность  для  проведения  детального  исследования  в  рамках  определенной  темы.    Желаю  подчеркнуть  также  и  то, что   освоили  опыт  ведущих  специалистов  компании «Росгосстрах-Армения», провели  социологический  опрос» - подчеркнула  Анна.
В  одной  из  наших  предыдущих  публикациях  мы  обрашались  еще  к  одному  успеху  Анны, достигнутого  в  конкурсе:  http://www.asue.am/am/էջեր-220//հպտհ-ուսանողուհին-դարձել-է-ռոսգոսստրախ-արմենիա-ի-մրցանակակիր-1340:
И/о  заведующего  кафедрой  банковское  дело  и  страхование  Анна  Асланян  в  беседе  с  нами   указала, что  в  армянском  рынке  действительно  есть  спрос  в  грамотных  кадрах, хороший  специалист  всегда  оценивается  достойно.
«Сотрудничаем  с  несколькими  ведущими  организациями, часто  получаем  звонки  из  разных  компаний, представители  которых  требуют   квалифицированные  кадры: студентов, которые  в  будущем   станут  сотрудниками  данной  организации.  Специальность  страховое  дело  имеет  большой  спрос  и  многие  из  наших  студентов   выделяются  профессиональными  успехами»,-сказала  Анна  Асланян.