ՀՊՏՀ ուսանողը «Photoman-2013» միջազգային լուսանկարչական մրցույթում զբաղեցրել է 1-ին հորիզոնականը
ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետի ուսանող Արման Հարությունյանը Արևելյան գործընկերության «Photoman-2013» միջազգային լուսանկարչական մրցույթում զբաղեցրել է 1-ին պատվավոր հորիզոնականը՝ 7677,3 միավորով: Մրցույթի արդյունքներն ամփոփվել են երեկ՝ հունվարի 29-ին, և մեր ուսանողը, որպես մրցանակ, ստացել է անձնական կայք- այցեքարտ: Նշենք, որ «Գրան պրի» մրցանակին արժանացել է մրցույթի վրացի մասնակիցը:
Ինչպես լրատվության և հասարականության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց Արման Հարությունյանը, նա մրցույթի բոլոր 4 փուլերում առաջատար է եղել, ներկայացրել է լուսանկարներ՝ տարբեր թեմաներով և որ ամենակարևորն է՝ արված սիրով և մեծ հաճույքով:
«Մրցույթն ինձ համար իսկապես շատ հետաքրքիր էր: Մասնակցությունից առաջ էլ մրցանակային տեղ զբաղեցնելու հույս ունեի, որն արդարացավ: Ինձ համար էականն այն է, որ տարբեր երկրների լուսանկարիչների հետ մրցակցությունում պատվով դուրս եկա: Լուսանկարչության հանդեպ սերս շատ մեծ է, այն ինձ համար ավելին է, քան հոբբին: «Photoman» մրցույթն ինձ հնարավորություն տվեց բացահայտելու ինքս ինձ, կարողություններս, ստեղծագործական միտքս: Հասկացա, որ որոշակի թեմայի շրջանակներում կարող եմ արագ կողմնորոշվել ու ստանալ հետաքրքիր լուսանկարներ՝ դրանցում արտացոլելով գեղեցիկ երևույթներ: Կայքը, որը ստացել եմ որպես մրցանակ և շուտով գործարկվելու է, օգտագործելու եմ լուսանկարչական հմտություններս զարգացնելու համար: Կայքում կլինեն իմ հեղինակային լուսանկարները, գաղափարները, այն կլինի իմ՝ լուսանկարչի այցեքարտը, որը, հուսով եմ, կնպաստի իմ լուսանկարչական գործունեությանը»,-ասաց Արմանը:
Ի դեպ, փետրվարի 4-ին կայանալու է առցանց մրցանակաբաշխությունը, որը համապատասխան մրցանակները հատկացնելու է հաղթողներին: Մեր ուսանողն, ըստ նախատեսվածի, պայմանագիր է կնքելու «GDesign» ընկերության հետ, որի հետ համատեղ իրականացնելու է կայքի գործարկման աշխատանքները:
Մրցանակակիրները, այդ թվում և Արման Հարությունյանը, իրավունք են ստացել նաև մասնակցելու 4 -ամսյա առցանց լուսանկարչական դասընթացների, որոնք հաջողությամբ ավարտելու դեպքում մասնակիցները կարժանանան հավաստագրերի:
Հավելենք, որ ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, տվյալ մրցույթին մեր բուհից մասնակցել են Արման Հարությունյանն ու Մերի Հակոբյանը: Հաճելի է փաստել, որ մեր ուսանողները, բացի ուսումնառությունից, իրենց ուժերն ու հնարավորությունները փորձում են նաև տարբեր ստեղծագործական ոլորտներում՝ առօրյան դարձնելով բազմաբովանդակ և հետաքրքիր:
Շնորհավորում ենք մեր ուսանողին, մաղթում հաջողություններ թե' մասնագիտական, թե' լուսանկարչական ոլորտներում:
Մրցույթի արդյունքներին կարող եք ծանոթանալ նաև կազմակերպիչների ֆեյսբուքյան էջում՝ https://www.facebook.com/PhotomanContest/posts/745706525448369:

Студент АГЭУ занял 1-ое горизонтальное в международном фотоконкурсе «Photoman-2013»
Студент  факультета  управления  АГЭУ  Арман  Арутюнян  в  международном  фотоконкурсе  Восточного  партнерства  «Photoman-2013»  с 7677,3  баллами занял  1-ое  горизонтальное. Результаты  конкурса  обобщены  вчера  29-го  января, и  наш  студент, в  качестве  приза, получил  персональную  сайт-визитку. Отметим,  что  приза   «Гран при» удостоен  грузинский  участник  конкурса.
Как  сообщил  отделу  информации  и  связей  с  общественностью  Арман  Арутюнян,  он  лидировал  во  всех  4 турах  конкурса, представил  фотографии  на  различные  темы  и,  что  очень  важно, они   сделаны  с  любовью  и  большим  удовольствием.
«Конкурс  для  меня  действительно  был  очень  интересным.   Еще  до  участия  у  меня  была  надежда  на  призовое  место,  и  она  оправдалась. Для  меня  существенно  то, что  в  конкуренции  с  фотографами  разных  стран,  смог  выйти  с  честью.   Любовь  моя  к  фотографии  очень  велика, это  для  меня  больше,  чем  хобби. Конкурс  «Photoman»  мне  дал  возможность  раскрыть  самого  себя, возможности, творческую  мысль.  Понял, что  в  рамках   определенной  темы  могу  быстро  ориентироваться   и  получить  интересные  фотографии,  отражая  в  них  интересные  явления. Сайт,  который  получил  в  качестве  приза  и  скоро  будет  запущен, использую  для  развития  фотографических   навыков.  В  сайте  будут  помещены  мои  авторские  фотографии, идеи, сайт  будет  моей, визитной  карточкой  фотографа, который, надеюсь,  будет  способствовать  фотографической  деятельности»,-сказал  Арман.
Кстати, 4-го  февраля состоится  распределение  интернет-премий, которое  предоставит  соответствующие  премии победителям.  Наш  студент, в  соответствии  с  предусмотренным, заключит  договор  с  организацией  «GDesign», совместно  с  которой  будет  осуществлять  работы  по  запуску  сайта.   Победители, в  том  числе  и  Арман  Арутюнян, получили  право  участвовать  и  в  интернетных   4-месячных  курсах    фотогրафирования,  при  успешном  окончании  которого  участники  будут  удостоены  сертификатов.
Добавим,  как  раннее  сообщали, что  в  данном  конкурсе  из  нашего  вуза  участвовали  Арман  Арутюнян  и  Мери  Акопян. Приятно отметить, наши  студенты,  кроме  обучения, свои  силы  и  возможности  пробуют  и  в  различных  творческих  областях, делая  будни  разнообразными  и  интересными.   Поздравляем  наших  студентов, желаем  успехов  как  в  профессиональной  области,  так  и    в  области  фотографии.