Տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողները հունվարի 27-ին ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ այցելել են Վանաձորի մանկատուն:
Մանկատներ, զորամասեր, ծերանոցներ և նմանատիպ վայրեր այցելությունները կարևոր խորհուրդ ունեն. ուսանողները համոզված են՝ այդպիսով քարոզում են մարդասիրություն, ընկերասիրություն, հայրենասիրություն և այլն:
Ուսանողական խորհրդի ներկայացուցիչ, ուսանողական «Էկոնոմ պլյուս» ամսագրի գլխավոր խմբագիր Հայկ Բեջանյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց, որ 2002-2003 թվականից ի վեր ուսանողների մոտ գեղեցիկ ավանդույթ են դարձել հայաստանյան մանկատներ այցելությունները:
«Ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի աջակցությամբ, ինչպես նաև մեր ուսանողների հանգանակությունների շնորհիվ մանկատան սաները ստացան խնամքի և հիգիենայի պարագաներ, հագուստներ, ինչպես նաև կենցաղային տեխնիկա: Ուսանողները նախապես հավաքագրել էին խաղալիքներ, որոնք մեծ ուրախություն պարգևեցին մանկատան սաներին»,-ասաց Հայկ Բեջանյանը:
ՀՊՏՀ-ականները հաճելի անակնկալներ էին պատրաստել մանկատան երեխաների համար. մեր բուհի շնորհալի ուսանողները իրենց երգ ու պարով գեղեցիկ տոն են պարգևել ծնողական խնամքից զուրկ երեխաներին, զրուցել նրանց հետ, ծանոթացել նրանց առօրյային:
Ինչպես մեզ հետ զրույցում նշեց մեր ուսանողը՝ մանկատան սաները բարի են, մարդամոտ ու հաճելի զրուցակից, օժտված են հիանալի մարդկային որակներով, կամային հատկանիշներով. նրանք գիտեն, որ մարդը միշտ պետք է հույսն ինքն իր վրա դնի: Ծնողական խնամքից զուրկ մանկատան սաները ևս սիրո և ջերմության կարիք ունեն, նրանք հասարակության լիիրավ անդամ են, մեր վաղվա զինվորը, ուսանողը, ապագան: Ուստի նրանց հանդեպ յուրաքանչյուրիս ուշադրությունը առավել քան կարևոր է:

27-го января студенты Экономического университета по инициативе студенческого совета посетили Ванадзорский детский дом.
Посещение детских домов, воинских частей, домов престарелых и подобных мест имеет важное значение: студенты уверены, таким образом проповедуют человеколюбие, дружелюбие, патриотизм и др.
Представитель студенческого совета, главный редактор студенческого журнала «Эконом плюс» Айк Беджанян сообщил отделу информации и связей с общественностью, что, начиная с 2002-2003 года у студентов стала красивой традицией посещение армянских детдомов.
«При содействии ректора Корюна Атояна, а также благодаря сбору средств наших студентов воспитанники детских домов получили принадлежности по уходу и гигиены, одежду, а также бытовую технику. Студенты заранее собрали игрушки, которые оказали воспитанникам детдома большую радость»,-сказал Айк Беджанян.
Студенты АГЭУ для детей детдома приготовили сюрпризы: талантливые студенты нашего вуза своими песнями и танцами организовали красивый праздник детям, лишенным родительской опеки, беседовали с ними, ознакомились с их буднями.
Как отметил в беседе с нами наш студент, воспитанники детдома -- добрые, общительные и приятные собеседники, наделенные прекрасными человеческими качествами, особенностями силы воли: они знают, что человек должен всегда надеяться на себя. Лишенные родительской опеки воспитанники детдома также нуждаются в любви и теплоте, они полноценные члены общества, воины нашего завтрашнего дня, студенты, будущее. Поэтому очень важно внимание каждого из нас по отношению к ним.