Հայտնի են «ՀՊՏՀ դասախոսական գավաթ» վոլեյբոլի առաջնության օրերը
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի նախաձեռնությամբ հունվարի 23-ին մեր բուհում կմեկնարկի վոլեյբոլի բաց առաջնություն՝ հայաստանյան տարբեր բուհերի ֆիզդաստիարակության ամբիոնների դասախոսների միջև:
Վերոնշյալ ամբիոնի վարիչի ժ/պ Սիմոն Հակոբյանը մեզ տեղեկացրեց, որ երեկ կայացել է վիճակահանությունը, ըստ որի՝ պարզ է դարձել, թե որ դասախոսական թիմերը կխաղան միմյանց հետ:
Այսպիսով, 1-ին խաղում՝ հունվարի 23-ին, կմրցեն Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի (ՀՊՏՀ) և Երևանի պետական լեզվաբանական համալսարանի (ԵՊԼՀ) թիմերը, ինչպես նաև Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի (ՀՊՃՀ) և Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի (ՀԱԱՀ) թիմերը: 2-րդ խաղում, որը կկայանա հունվարի 24-ին, կմրցեն ՀՊՏՀ- ՀՊՃՀ և Հայաստանի պետական մանկավարժական համալսարանի (ՀՊՄՀ) ու ԵՊԼՀ թիմերը: 3-րդ խաղում՝ (հունվարի 29) ՀՊՄՀ-ՀՊՃՀ, ՀՊՏՀ-ՀԱԱՀ թիմերը, 4-րդ խաղում (հունվարի 30)՝ ՀՊՄՀ-ՀԱԱՀ և ԵՊԼՀ-ՀՊՃՀ , 5-րդ խաղում (հունվարի 31)՝ ՀԱԱՀ-ԵՊԼՀ և ՀՊՏՀ-ՀՊՄՀ թիմերը:
Ի դեպ, ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի ներկայացուցիչներն օրերս ընկերական հանդիպումներ են ունեցել ԵՊԼՀ-ի և ՀՊՃՀ-ի դասախոսական թիմերի հետ և հաղթանակ տարել:
Սիմոն Հակոբյանը նշեց, որ ինքը հրավիրել է տարբեր բուհերի դասախոսների (Արցախի, Գյումրու և այլն), որոնցից շատերը տեղեկացրել են, որ հարգելի պատճառներով չեն կարողանա մասնակցել առաջնությանը:
«Նմանատիպ միջոցառումների ձեռնարկմամբ առաջին հերթին նպատակ ունենք զարգացնել միջբուհական հարաբերություններն ու շփումները, պրոպագանդել սպորտը, առողջ ապրելակերպը»,- ասաց Սիմոն Հակոբյանը:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 23-ին տեղի կունենա առաջնության հանդիսավոր բացումը՝ գեղարվեստական համարների ուղեկցությամբ, այդ օրը կկայանան նաև առաջին 2 թիմերի խաղերը:

Как  раннее  уже  сообщали, по  инициативе  кафедры  физвоспитания, ЧС  и  ГО  23-го  января  в  нашем  вузе  начнется   межвузовское  открытое  первенство  по  волейболу  «Преподавательский  кубок  АГЭУ»  среди  преподавателей  кафедр  физвоспитания  различных  армянских  вузов.
И/о  заведующего  вышеуказанной  кафедры  Симон  Акопян  нам  сообщил, что  вчера  состоялась  жеребьевка  и  стало  ясно  какие  команды   будут  играть  вместе.
Таким  образом, 23-го  января  в  первой  игре  будут  соревноваться  команды  Армянского  государственного  экономического  университета  (АГЭУ)  и  Ереванского  государственного  лингвистического  университета (ЕГЛУ), а  также  команды  Армянского  государственного  инженерного  университета (АГИУ)  и  Армянского  национального  аграрного  университета  (АНАУ). Во  второй  игре,  которая  состоится  24-го  января    будут  соревноваться   команды   АГЭУ  с  АГИУ  и  Армянского  государственного  педагогического  университета (АГПУ)  с  ЕГЛУ. В  3-ей  игре  (29-го  января)  -- команды  АГПУ  с  АГИУ, АГЭУ  с АНАУ, в 4-ой  игре (30 января) – команды АГПУ с  АНАУ  и  ЕГЛУ  с  АГИУ , в  5-ой игре (31  января) -  команды  АНАУ  с  ЕГЛУ  и  АГЭУ  с  АГПУ.
Кстати,  на  днях  у  представителей  кафедры  физвоспитания,  ЧС  и  ГО    АГЭУ  прошли  товарищеские  встречи  с  командами  преподавателей  ЕГЛУ  и   АГИУ  и  одержали  победу.
Симон  Акопян  отметил, что  он  пригласил  преподавателей  различных  вузов   (Арцаха, Гюмри и  др.), многие  из  которых  сообщили, что  по  уважительным  причинам  не  смогут  участвовать  в  первенстве.
«Организуя  подобные  мероприятия, в  первую  очередь, ставим  цель  развивать  межвузовские  отношения   и  общения, пропагандировать  спорт, здоровый  образ  жизни»,- сказал  Симон  Акопян.
Напомним, что  23-го  января  состоится  торжественное  открытие   первенства,  сопровождающееся  художественными  номерами, в  этот  день  пройдут  и  игры  первых  2  команд.