Լույս է տեսել «ՀՊՏՀ որակի ապահովման ձեռնարկ» ուսումնամեթոդական ուղեցույցը
Համաշխարհային բանկի «Կրթության որակ և համապատասխանություն» երրորդ վարկային ծրագրի «Որակի ապահովման ներբուհական համակարգի ներդրում և դրա հետագա բարելավում» բաղադրիչի շրջանակներում հրատարակվել  է «ՀՊՏՀ որակի ապահովման ձեռնարկ» ուսումնամեթոդական ուղեցույցը:
Ձեռնարկը հրատարակվել է ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի երաշխավորությամբ: Հեղինակային խումբը գլխավորում են ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր, տ.գ.թ., դոցենտ Պարույր Քալանթարյանը (գլխավոր խմբագիր) և որակի ապահովման բաժնի պետ, ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կրթության կառավարման ամբիոնի վարիչ Ներսես Գևորգյանը:
Ինչպես նշված է ծանոթագրությունում, ուսումնամեթոդական ուղեցույցում ներկայացված են ՀՊՏՀ որակի ապահովման  հայեցակարգը, քաղաքականությունը, ընթացակարգերը և հետադարձ կապի մեխանիզմները:
Ուղեցույցը նախատեսված է ՀՊՏՀ վարչական և ուսումնական ստորաբաժանումների  ղեկավարների և աշխատակիցների, պրոֆեսորադասախոսական և ուսումնաօժանդակ կազմի, ուսանողների, ասպիրանտների, ինչպես նաև որակի ապահովման համակարգի հետազոտողների համար:

Вышел в свет учебно-методический справочник «Пособие обеспечения качества АГЭУ»
В рамках компонента «Внедрение межвузовской системы обеспечения качества и ее дальнейшее улучшение» третьей кредитной программы Всемирного банка «Качество образования и соответствие» опубликован учебно-методический справочник «Пособие обеспечения качества АГЭУ».
Пособие напечатано по рекомендации ученого совета АГЭУ. Авторскую группу возглавляли проректор по учебно-методическим работам, к.э.н., доцент Паруйр Калантарян(главный редактор) и начальник отдела обеспечения качества, заведующий кафедрой управления образованием ЮНЕСКО Нерсес Геворгян.
Как указано в ознакомительном тексте, в учебно-методическом справочнике представлены концепция обеспечения качества АГЭУ, политика, концепции и механизмы обратной связи.
Справочник предусмотрен для руководителей и сотрудников административных и учебных подразделений, профессорско-преподавательского и учебно-вспомогательного коллектива, студентов, аспирантов, а также для исследователей системы обеспечения качества.