Նշվեց պրոֆեսոր Գևուշ Բաղդասարյանի հոբելյանը
Ծննդյան 75-ամյակն այն բարձունքն է, որտեղից կարելի է չափել անցած ճանապարհի ձեռքբերումները, հաջողությունները: Մեր համալսարանում պատկառելի վաստակ, գիտության մեջ ուրույն խոսք ասած ու սիրված մանկավարժների հոբելյաններին անդրադառնալը, համալսարանի ղեկավարության ու կոլեկտիվի անունից նրանց երախտագիտության և գնահատանքի խոսք հղելը բարի ավանդույթ է: ՀՊՏՀ մակրոէկոնոմիկայի ամբիոնում այսօր նշում էին ավագ գործընկերոջ, բազմավաստակ գիտնական մանկավարժի, բարեսիրտ ու համեստ մարդու Գևուշ Բաղդասարյանի ծննդյան հոբելյանը` 75-ամյակը:
«Տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Գևուշ Բաղդասարյանի անցած ուղին, կարելի է անվարան ասել, նշանավոր է անխոնջ ու բեղմնավոր աշխատանքով, հայրենի կրթության ու գիտության զարգացման գործին ծառայելու մեծ մղումով ու անմնացորդ նվիրումով: Դառը մանկություն է ապրել մեր հոբելյարը, սակայն չեն խաթարվել նրա լավատեսությունն ու ձգտումները, քանի որ հաստատ նպատակադրումներ է ունեցել` կրթվելու ու զարգանալու, դառնալու իր գործի նվիրյալ, վառ անհատականություն: Նրա կյանքն ու գործունեությունը կարող են շատ-շատերի համար օրինակ ծառայել»,- շնորհավորանքի իր խոսքում նշեց մակրոէկոնոմիկայի ամբիոնի վարիչ, պրոֆեսոր Իշխան Տիգրանյանը` հոբելյարին մաղթելով քաջառողջություն ու նորանոր հոբելյաններ:
Հոբելյարին շնորհավորեցին, գնահատանքի ջերմ խոսքեր ասացին նրա սերնդակից ու կրտսեր գործընկերները: Բոլորի խոսքում ընդգծվեց բարեխիղճ ու պրպտող մտավորականի, բանիմաց գիտնական մանկավարժի, բարյացակամ մարդու կերպարը, որի հետ երկար տարիների համատեղ աշխատանքը նվիրել է բերկրանք, վարակել մարդասիրությամբ ու բարությամբ:

75-летие со дня рождения это та высота, с которой можно измерить достижения, успехи пройденного пути. В нашем вузе стала доброй традицией от имени руководства и коллектива университета обращаться со словами благодарности и признательности к юбилярам, любимым преподавателям, имеющим в нашем университете и науке солидные заслуги. Сегодня на кафедре макроэкономики АГЭУ отмечали 75-летний юбилей со дня рождения старшего коллеги, заслуженного ученого преподавателя, доброго и скромного человека Гевуша Багдасаряна.
«Пройденный путь доктора экономических наук, профессора Гевуша Багдасаряна можно назвать непоколебимым, значимым неустанной и плодотворной работой, служением большим желанием и преданностью делу развития армянского образования и науки. Горькое детство пережил наш юбиляр, однако не утратил своего оптимизма и стремлений, так как имел четкие цели: учиться и развиваться, быть верен своему делу, стать яркой личностью. Его жизнь и деятельность могут служить примером для очень многих»,- в своей поздравительной речи отметил заведующий кафедрой макроэкономики, профессор Ишхан Тигранян, желая юбиляру крепкого здоровья и новых юбилеев.
Юбиляра поздравили, сказали теплые слова признательности его ровесники и младшие коллеги. Во всех поздравлениях был подчеркнут образ добросовестного и активного мыслителя, знающего ученого педагога, благодетельного человека, с кем совместная долголетняя работа подарила наслаждение, заразила человеколюбием и добротой.