Կկայանա «ՀՊՏՀ դասախոսական գավաթ» միջբուհական վոլեյբոլի առաջնություն
ՀՊՏՀ Ֆիզդաստիարակության, ԱԻ  և  քաղպաշտպանության  ամբիոնի նախաձեռնությամբ  հունվարի 23-ին մեր բուհում կմեկնարկի  «ՀՊՏՀ դասախոսական գավաթ» միջբուհական վոլեյբոլի բաց առաջնություն՝  հայաստանյան տարբեր  բուհերի ֆիզդաստիարակության ամբիոնների դասախոսների միջև:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի հետ զրույցում վերոնշյալ ամբիոնի վարիչի ժ/պ Սիմոն Հակոբյանը նշեց, որ հունվարի 20-ին կկայանա վիճակահանություն, ըստ որի կորոշվի, թե որ բուհերի թիմերն են միմյանց հետ մրցելու:
«Առաջնության կազմակերպումը նպատակ ունի նպաստել բուհերի ֆիզդաստիարակության ամբիոնների դասախոսական անձնակազմի մարզական ակտիվության խթանմանը, մասսայականացնել վոլեյբոլ մարզաձևը դասախոսների շրջանում, քարոզել առողջ ապրելակերպ»,-ասաց Սիմոն Հակոբյանը:
Մրցումների ընդհանուր ղեկավարությունն իրականացնելու է ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնը, իսկ անմիջական անցկացումը՝ նրա կողմից հաստատված մրցավարական հանձնախումբը:
Առաջնությունում 1-ին տեղը գրաված թիմը կպարգևատրվի ՀՊՏՀ  գավաթով և հավաստագրով, 2-3-րդ տեղեր գրավածները՝ հավաստագրերով: Հատուկ պարգևատրումներ կլինեն նաև լավագույն խաղացողներին՝ «Արդարացի խաղ», «Լավագույն հարձակվող»  և այլ անվանակարգերում:
Ի դեպ՝ այսօր սկսվեց վոլեյբոլի ընկերական խաղ՝ մեր բուհի տվյալ ամբիոնի դասախոսների և Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանի ֆիզդաստիարակության ամբիոնի դասախոսների միջև:
Սիմոն Հակոբյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց   նաև, որ նոր ուսումնական տարին ևս հագեցած կլինի  մարզական միջոցառումներով՝ թե ներբուհական, թե՝ միջբուհական: Արդեն աշխատանքներ են տարվում «Զարթոնք-2014»  մարզական միջոցառման կազմակերպման ուղղությամբ, որը կկայանա գարնանը:

Состоится межвузовское первенство по волейболу «Преподавательский кубок АГЭУ»
По  инициативе  кафедры  физвоспитания, ЧС  и  ГО  23-го  января  в  нашем  вузе  начнется   межвузовское  открытое  первенство  по  волейболу  «Преподавательский  кубок  АГЭУ»  среди  преподавателей  кафедр  физвоспитания  различных  армянских  вузов.
В  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  исполняющий  обязанности  заведующего  вышеуказанной  кафедры  Симон  Акопян  отметил, что  20-го  января  состоится  жеребьевка,  которая  определит  команды  каких  вузов  будут  соревноваться   вместе.
«Организация  первенства  имеет  цель  стимулировать  спортивную  активность  преподавательского  коллектива  кафедр  физвоспитания  вузов, популяризовать волейбол среди  преподавателей, пропагандировать  здоровый  образ  жизни»,-сказал  Симон  Акопян.
Общее  руковоство  соревнований  осуществит  кафедра  физвоспитания, ЧС  и  ГО   АГЭУ,  а  проведение  - утвержденное  судейское  жюри.
В  первенстве  команда, занявшая  1-ое  место, будет  удостоена  кубка  АГЭУ  и  сертификата, команды, занявшие 2-ое и 3-е  места,  удостоены будут сертификатов.  Лучшие  игроки  будут  награждены  специальными  призами  в  номинациях   «Справедливая  игра», «Лучший  нападающий»  и  др.
Кстати, сегодня  началась  товарищеская  игра   среди  преподавателей  данной  кафедры  нашего  вуза  и  преподавателей  кафедры  физвоспитания  Ереванского  государственного  лингвистического  университета  имени  В. Брюсова.
Симон  Акопян  сообщил  также  отделу  информации  и  связей  с  общественностью, что  новый  учебный  год   также  будет  насыщен  спортивными  мероприятиями и  вузовскими, и  межвузовскими.  Ведутся  уже  работы  по  организации  спортивного  мероприятия  «Зартонк-2014»,  которое  состоится  весной.