ՀՊՏՀ ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջի հավանումների թիվը հատեց 8000-ի սահմանը
Հարգելի ՀՊՏՀ-ականներ, ուրախությամբ տեղեկացնում ենք, որ  բուհի ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջի հավանումների  (լայքերի)  թիվը հատել է 8000-ի շեմը: Հաճելի է, որ նույնիսկ Ամանորի և Սուրբ ծննդյան տոներին մեր ընթերցողների թիվն ավելանում է:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը հավաստիացնում է, որ գործադրվում են բոլոր ջանքերը` մեր ուսանողներին, դասախոսներին, ինչպես նաև հանրային ավելի լայն լսարանին հավաստի, օբյեկտիվ տեղեկատվություն մատուցելու համար:
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի պաշտոնական կայքի՝ asue.am -ի ամենօրյա լրահոսը տեղ է գտնում նաև ֆեյսբուքյան պաշտոնական  էջում: Համալսարանի ֆեյսբուքյան էջը, բացի պաշտոնական լրատվություն ներկայացնելուց, իրականացնում է նաև մշակութային գործառույթ` նպատակ ունենալով բազմազանություն ապահովելու, մեր ուսանողներին  իրազեկ դարձնելու նաև կարևորագույն մշակութային իրադարձություններին: ՀՊՏՀ ֆեյսբուքյան էջը յուրահատուկ միջավայր է նաև ուսանողներին, դասախոսներին հետաքրքրող հարցերին տեղեկանալու ու դրանց սպառիչ պատասխաններ տալու համար. լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը փորձում է հնարավորինս սպառիչ պատասխան տալ ՀՊՏՀ ուսանողների կամ դասախոսների հարցերին, որոնք բարձրաձայնվում են այս հարթակում:
ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքն (asue.am) իր հերթին օրական ունենում է միջինը 1500 այցելություն: Փաստորեն, Տնտեսագիտական համալսարանն իր պաշտոնական կայքի և ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջի այցելուների հաշվարկով ունի հազարավոր այցելուների մեծ լսարան, որոնց ամենօրյա սպասարկմամբ ներկայացնում է բուհի մասին անհրաժեշտ տեղեկատվություն, հրապարակային և հաշվետվողական ձևով ներկայանում հանրությանը:
Նոր՝ 2014 թվականին ակնկալում ենք առավել արդյունավետ և բեղուն համագործակցություն: Սիրելի այցելուներ, շնորհակալություն ենք հայտնում վստահության համար. մեր ընթերցողի գնահատականը կարևոր է մեզ համար:

Число одобрeний фейсбуковской официальной страницы АГЭУ перешло за пределы границы 8000
Уважаемые  университетовцы, с  радостью  сообщаем, что число   одобрений (кликов)  фейсбуковской  официальной  страницы  перешло  за  пределы  границы  8000. Приятно,  что  даже  на  праздниках  Новый  год  и  Рождество  число  наших  читателей  увеличивается.
Отдел  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  уверяет, что  приложены  все  усилия  для  того, чтобы  нашим  студентам, преподавателям, а  также  более  широкой  общественной   аудитории  преподнести  достоверную, объективную  информацию.
Ежедневные  новости  официального  сайта  Армянского  государственного  экономического  университета (asue.am)  находят  свое  место  и  в  фейсбуковской  официальной  странице.  Фейсбуковская  страница  университета, кроме  представления официальной  информации, осуществляет   и  культурную  функцию, имея  цель  обеспечить  разнообразие, чтоб  наши  студенты были  осведомлены   о  важнейших  культурных  событиях. Фейсбуковская  страница  АГЭУ -- особая  среда  для  осведомления  студентов, преподавателей  интересующими  их  вопросами,  и  получения  на  них  исчерпывающие  ответы: отдел  информации  и  связей  с  общественностью  пытается  по  возможности   дать  исчерпывающий  ответ  на  вопросы  студентов  и  преподавателей  АГЭУ,  которые  озвучиваются    на  этой  платформе.
Официальный  сайт  АГЭУ  (asue.am) ежедневно,  в  свою  очередь,  имеет  в  среднем  1500 посещений.  Фактически,  Экономический  университет,  исходя из  расчета  своих  посетителей  официального  сайта  и  фейсбуковской  официальной  страницы,   имеет  большую  многотысячную  аудиторию  посетителей,  которым,  ежедневно  обслуживая,     представляет   необходимую  информацию  о  вузе, представляясь  публично  и  подотчетно   перед  общественностью.
В  новом  2014  году  планируем  болеее  продуктивное  и  плодотворное  сотрудничество.  Дорогие  посетители, выражаем  признательность  за  доверие, оценка  нашего  читателя  важна  для  нас.