Դիտումների քանակ՝ 973
ՀՊՏՀ աշխատակիցները՝ գիտության բաժնի պետ, տ.գ.թ., դոցենտ Խորեն Մխիթարյանը, «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի «Ազգային անվտանգության հետազոտություններ» ծրագրի տնօրեն, տ.գ. թ. Վարդան Աթոյանը, հաշվապահական հաշվառման բաժնի պետ, գլխավոր հաշվապահ  Անուշ Մարգարյանը և արտաքին կապերի բաժնի գլխավոր մասնագետ, տ.գ.թ. Աղավնի Հակոբյանը հունվարի 10-18-ը Մալայզիայի մայրաքաղաք Կուալա Լումպուրում կայանալիք կրթության, տնտեսագիտության և սոցիալական գիտությունների միջազգային նստաշրջանին մասնակցելու հրավեր են ստացել:
Ինչպես լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի  բաժնին հայտնեց գիտության բաժնի պետ Խորեն Մխիթարյանը, լիագումար նիստին  վերջինս  հանդես կգա «Բանկային համակարգի իրացվելիության կառավարման  արդի հիմնախնդիրները (ՀՀ նյութերով)» զեկուցմամբ: Բաժանմունքային նիստում, որը կվարի Աղավնի Հակոբյանը, հանդես կգան Վարդան Աթոյանը՝ «Ազգային անվտանգության ապահովման գլխավոր հիմնախնդիրները գլոբալիզացիայի պայմաններում» և Անուշ Մարգարյանը՝ «ՀՀ աուդիտորական կազմակերպությունների գործունեության արդյունավետության հիմնական չափանիշները ժամանակակից պայմաններում» զեկուցումներով: Աղավնի Հակոբյանը ևս հանդես է գալու զեկուցմամբ՝ «Արդյունաբերական քաղաքականության արդի գերակայությունները ՀՀ-ում» թեմայով:
Նշենք, որ գիտաժողովին կներկայացվի նաև գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանի «Գիտելիքի կուտակման երկար ալիքները» զեկույցը:
Խորեն Մխիթարյանը մեզ հետ զրույցում կարևորեց միջազգային գիտաժողովներին մասնակցությունը՝ նշելով, որ այն տալիս է  համագործակցության, փորձի, գիտելիքների փոխանցման, գործընկերային կապերն ամրապնդելու  նոր հնարավորություններ:

Сотрудники  АГЭУ: начальник  научного  отдела, к.э.н., доцент  Хорен  Мхитарян, директор  программы  «Исследования  национальной  безопасности» исследовательского  центра  «Амберд», к.э.н. Вардан  Атоян, начальник  отдела  бухгалтерского  учета, главный  бухгалтер  Ануш  Маргарян  и    сотрудник  отдела  внешних  связей, к.э.н. Агавни  Акопян  получили  приглашение  на  участие  в  международной  сессии  образования,  экономики  и  социальных  наук,  предстоящей  10-18  января  в  столице  Малайзии  Куала  Лампура.    Как  сообщил  отделу  информации  и  связей  с  общественностью  начальник  научного  отдела  Хорен  Мхитарян, он  на  пленарном  заседании  выступит    с  докладом  «Актуальные  проблемы управления  ликвидности  банковской  системы (по  материалам  РА)».  На  заседании  секции, которое  проведет  Агавни  Акопян, выступят  с  докладами  Вардан  Атоян  «Главные  проблемы  обеспечения  национальной  безопасности  в  условиях  глобализации»  и  Ануш  Маргарян   «Основные  критерии  продуктивности  деятельности  аудиторских  организаций  РА  в  современных  условиях».
Отметим, что  на  сессии  будет  представлен  и  доклад  проректора  по  научным  вопросам  и  внешним  связям  Гагика  Варданяна «Длинные  волны  накопления  знаний».
Хорен  Мхитарян  в  беседе  с  нами  подчеркнул  значимость  участия  в  международных  научных  сессиях,  отметив, что  оно  дает новые  возможности  сотрудничества, опыта, передачи  знаний, укрепления  партнерских  связей.