ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանն ամանորյա շնորհավորանք է հղել
Սիրելի ՀՊՏՀ­-ականներ, մեր բուհի ղեկավարը` ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը, ամանորյա շնորհավորանք է հղել, որը ներկայացնում ենք ստորև.
Հարգելի գործընկերներ, սիրելի ուսանողներ
Անցյալ է դառնում 2013 թվականը, և երկրորդ հազարամյակի մի նոր տարի սկսում է իր կենսագրությունը: Անցնող տարին լի էր աշխատանքային, ուսումնական ու անձնական իրադարձություններով` հաջողություններով, ձեռքբերումներով, անխուսափելիորեն` նաև անհաջողություններով ու կորուստներով: Աստիճանաբար դրանք կդառնան անցյալ ու կլրացնեն մեր ապրած տարիների հանրագումարը:
Կախարդական, խորհրդավոր ու զարմանահրաշ տոնին` Ամանորին, սպասում ենք բոլորս` մեծ, թե փոքր, սպասում ենք որպես հրաշքի, մի լուսավոր հեքիաթի, որում ուզում ենք իրականացած տեսնել մեր իղձերը: Անտեսանելի ձեռքով Նոր տարին կապում ու կամրջում է անցյալը, ներկան ու ապագան, ձեռքբերումներն ու նոր նպատակները և բոլորիս դարձնում խոհական, վերլուծող, նոր ստեղծարար ծրագրեր կառուցող: Տոնի նախօրեին բոլորս լցվում ենք հույսով ու հավատով, որ գալիք տարին կլինի ավելի հաջողակ, բարեբեր ու երջանկաբեր: Հավատում ենք, որ մուտք գործելով մեր օջախները` ամեն ընտանիքի այն կնվիրի հոգեկան անդորր ու ներդաշնակություն, աշխատանքային եռանդ ու լավատեսություն, ամենաթանկ բանը` առողջություն, հաջողություն` մեր ձեռնարկումներին, անսահման սեր` մեր սրտերին:
Հին ու նոր տարվա սահմանագլխին, մի կողմ թողնելով դժգոհությունները, հիասթափությունները, անթեղելով մեր մեջ կորստի ցավը, վհատությունը` լցվում ենք բարության լույսով, մերձավորի հանդեպ սիրով, հանդուրժողականությամբ, քանզի առջևում մի նոր լուսավոր սկիզբ է...
Մեր համալսարանը մեր աշխատանքային ընտանիքն է, որտեղ մեզ միավորում են համատեղ աշխատանքը, ընդհանուր նպատակները, միասնական ծրագրերը և ամենն  իրականացնելու միասնական կամքը:
Հավատում ենք, որ 2014 թվականին բոլորիս առողջությունը,  անձնական բարօրությունը, ստեղծարար ձգտումը կդառնան այն կարևոր նախապայմանները, որոնց հիման վրա իր նորանոր հաջողությունները կկառուցի Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը, նրա յուրաքանչյուր աշխատակիցը, դասախոսն ու ուսանողը:
Սիրելի գործընկերներ, Նոր տարին ավետող զանգերի ղողանջները մի նոր լուսավոր էջ կբացեն ձեր կյանքում: Եղե’ք առողջ, զինվե’ք աշխատասիրությամբ, նպատակասլացությամբ ու, անտարակույս, կյանք կառնեն ձեր երազանքները:

Новогоднее обращение ректора АГЭУ Корюна Атояна
Дорогие университетовцы, руководитель нашего вуза, ректор, доктор экономических наук Корюн Атоян обратился с новогодней поздравительной речью, которую представляем ниже:
Уважаемые коллеги, дорогие студенты
Уходит в прошлое 2013 год, и еще один новый год второго тысячелетия начинает свою биографию. Прошедший год был полон трудовыми, учебными и личными событиями: успехами, достижениями, неизбежно были также неудачи и потери. Постепенно они уйдут в прошлое и заполнят годы, прожитые нами.
В волшебный, загадочный и удивительный праздник Новый год мы все ждем, и взрослые, и дети, ждем чудо, светлую сказку, в которой хотим увидеть осуществленными наши мечты.
Новый год невидимой рукой связывает прошлое, настоящее и будущее, достижения и новые цели и всех делает медитатором, ,аналитиком, строителем новых творческих программ. Накануне праздника мы все наполняемся надеждой и верой, что наступающий год будет более успешным, плодородным и счастливым. Верим, что войдя в наши дома, каждой семье он подарит душевный покой и гармонию, рабочую энергию и оптимизм, самое дорогое – здоровья, успеха в наших начинаниях, безграничной любви нашим сердцам.
На границе старого и нового года, оставляя на стороне недовольства, разочарования, заглушая в нас боль утраты, скорбь, наполняемся светом добра, любовью к ближнему, терпимостью, так как впереди нас ждет новое светлое начало…
Наш университет -- наша рабочая семья, в которой нас объединяет совместная работа, общие цели, единые программы и единая воля для их осуществления.
Надеемся, что в 2014 году наше здоровье, личное благосостояние, творческое стремление будут теми важными предпосылками, на основе которых свои новые успехи построит Армянский государственный экономический университет, каждый его сотрудник, преподаватель и студент.
Дорогие сотрудники, звон колоколов, предвещавший наступление Нового года, откроет новую светлую страницу в вашей жизни. Будьте здоровы, вооружитесь трудолюбием, целеустремленностью, и, несомненно, ваши мечты осуществятся.