Ավարտվեց «Ուսանողական աշուն-2013» փառատոնը. հայտնի դարձավ ՈւՀԱ հաղթող թիմը
ՀՊՏՀ հանդիսությունների դահլիճում այսօր կայացավ «Ուսանողական աշուն-2013» մարզամշակութային փառատոնի վերջին միջոցառումը, որն ուսխորհրդականները մատուցեցին  երգ ու պարի գեղեցիկ  ներկայացումներով: Հանդես եկան ուսանողներ  բոլոր ֆակուլտետներից՝ ազգային, արտասահմանյան երգերով  ու պարերով:
Երեք աշնանային  օր՝ նոյեմբերի 27-ին, 28-ին և 29-ին  համալսարանական կյանքը հիշարժան դարձրին ՈւՀԱ-ականները, ՀՊՏՀ տաղանդավոր՝ երգող, պարող ուսանողները: Այսօրվա ելույթը ևս հետաքրքրական էր, մշակութային և միաժամանակ՝ խելահեղ. ուսանողների ոգևորությունն անսահման էր:
Միջոցառման ավարտին պատվոգրեր հանձնվեցին փառատոնի հաղթողներին: Այսպիսով, ՈւՀԱ հաղթող ճանաչվեց ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետը: Պարի մրցույթում 1-ին հորիզոնականը  զբաղեցրեց ֆինանսական ֆակուլտետը, 2-րդը՝ հաշվապահական հաշվառման  և  աուդիտի, 3-րդը՝ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետը: Երգի մրցույթում 1-ին հորիզոնականը զբաղեցրեց ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետը, 2-րդը՝ հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի, 3-րդը՝ ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետը: «Լավագույն տեսահոլովակ» անվանակարգին արժանացավ կառավարման, «Լավագույն երաժշտական համար» անվանակարգին` հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետը: Երկու՝ «Հանդիսատեսի համակրանք» և «Լավագույն հումոր»  անվանակարգերում  մրցանակ ստացավ ֆինանսական ֆակուլտետը:   «Ուսանողական աշուն» մարզամշակութային այս տարվա փառատոնում լավագույն ֆակուլտետ  ճանաչվեց  հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետը:
Շնորհավորում ենք ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդին՝ հետաքրքիր մշակութային միջոցառումների կազմակերպման և բոլոր ֆակուլտետներին՝ մրցանակների արժանանալու առիթով:

Завершился фестиваль «Студенческая осень-2013»: стало известно имя команды, одержавшей победу КВН
Сегодня  в  актовом  зале   АГЭУ  состоялось  последнее  мероприятие  спортивно-культурного  фестиваля «Студенческая осень-2013», на  котором  студенты  студсовета  показали   красивые  песеннные  и  танцевальные  представления.  Выступили  студенты  всех  факультетов с  национальными, зарубежными  песнями  и  танцами.
Три  осенних  дня, 27-го, 28-го, 29-го  ноября,  студсоветовцы, поющие  и  танцующие  талантливые  студенты  АГЭУ, сделали  незабываемой  студенческую  жизнь. И сегодняшнее  выступление   было  интересным, культурным  и  одновременно  безумным: воодушевление  студентов  было  безгранично.
В  завершении  мероприятия  были  вручены  грамоты  победителям  фестиваля.   Таким  образом, победителем  был  признан  факультет  информатики  и  статистики.  В  танцевальном  конкурсе  1-ое  горизонтальное  место  занял  финансовый  факультет, 2-ое  место – факультет  бухгалтерского  учета  и  аудита, 3-ье  место – факультет  маркетинга  и  организации  бизнеса.  В  песенном  конкурсе 1-ое  горизонтальное  место  занял  факультет РЭ  и  МЭО, 2-ое  место --  факультет  бухгалтерского  учета  и  аудита, 3-ье  место – факультет  информатики и  статистики. В  номинации  «Лучший  видеоролик»  приза  удостоился факультет  управления, в  номинации  «Лучший  музыкальный  номер» -- факультет  бухгалтерского  учета  и  аудита. В  двух  номинациях   «Зрительская  симпатия» и «Лучший  юмор»  приз  получил  финансовый  факультет. В  этом  году  лучшим  факультетом  в  спортивно-культурном  фестивале  «Студенческая осень»   был  признан  факультет  бухгалтерского  учета и  аудита.
Поздравляем  студенческий  совет  АГЭУ  за  организацию  интересных  культурных  мероприятий  и  все  факультеты   по  случаю  награждения  призами.