Ավարտվեցին ՈւՀԱ ելույթները, վաղը հայտնի կդառնա հաղթողի անունը
ՀՊՏՀ մեծ հանդիսասրահն այսօր ևս թնդաց ծափողջյուններից և ոգևորությունից. ելույթ ունեցան ինֆորմատիկայի և վիճակագրության, ՏԿ և ՄՏՀ, մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետների ՈՒՀԱ թիմերը: Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, երեկ ելույթ էին ունեցել ՀՊՏՀ մյուս երեք ֆակուլտետների թիմերը:
Այսօրվա ՈՒՀԱ-ականները նույնպես ապահովեցին ուսանողների բարձր տրամադրությունն ու ծիծաղը՝ ամենատարբեր թեմաների շուրջ սուր հումորների մատուցմամբ: Պետք է նշել, որ որպես թատերական ներկայացումներ՝ ՀՊՏՀ-ականների ելույթները բավականին հետաքրքիր էին: Նմանատիպ միջոցառումներն, իրավամբ, և բազմաբովանդակ են դարձնում համալսարանական կյանքը, և ուսանողների մոտ ձևավորում են մշակույթ:
Ուշագրավ է այն հանգամանքը, որ ելույթների ենթատեքստում ուսանողները քարոզում էին նաև մեր ազգային մշակույթը՝ կոչ անելով հպարտանալ այնպիսի ներկայացուցիչներով, ովքեր իսկապես մեծություն են. ըստ ուսանողների՝ այդպիսիք են Սիլվա Կապուտիկյանը, Գոհար Գասպարյանը, Ֆլորա Մարտիրոսյանը:
Ինչպես տեղեկացրեցին ուսխորհրդականները, վաղը՝ նոյեմբերի 29-ին, մշակութային՝ երգ ու պարի գեղեցիկ միջոցառման ժամանակ կհայտարարվի հաղթող ՈւՀԱ թիմը:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը նկատեց, որ ուսանողների ուրախ տրամադրությունը շարունակվեց նաև դահլիճի պատերից այն կողմ. ՀՊՏՀ բակում ՈւՀԱ-ականների ժպիտները ֆիքսել է մեր տեսախցիկը:

Большой зал АГЭУ и сегодня гремел от аплодисментов и воодушевления: выступили команды КВН факультетов информатики и статистики, РЭ и МЭО, маркетинга и организации бизнеса. Как раннее сообщали, вчера выступили команды трех других факультетов АГЭУ.
Сегодняшние КВН-щики также обеспечили хорошее настроение и смех острым юмором на различные темы, Надо отметить, что в качестве театрализованных представлений, выступления университетовцев были довольно интересными. Подобные мероприятия, действительно, делают университетскую жизнь разнообразной и формируют у студентов культуру.
Интересно то обстоятельство, что в подтексте выступлений студенты проповедовали и нашу национальную культуру, призывая гордиться такими представителями, которые по-настоящему величины: по мнению студентов такими являются Сильва Капутикян, Гоар Гаспарян, Флора Мартиросян.
Как сообщили студенты студсовета, завтра 29-го ноября во время красивого культурного мероприятия песни и танца будет объявлена команда, одержавшая победу КВН.
Отдел информации и связей с общественностью АГЭУ отметил, что веселое настроение студентов продолжилось и за пределами стен зала: во дворе АГЭУ наша камера зафиксировала улыбки университетовцев.