Դիտումների քանակ՝ 1003
«Ուսանողական աշուն» փառատոնի շրջանակներում ՀՊՏՀ-ում այսօր տեղի ունեցավ  «Ի՞նչ,որտե՞ղ, ե՞րբ» միջֆակուլտետային առաջնությունը: Հարցերի գլխավոր խմբագիրը և խաղի վարողը  ՀՊՏՀ «Index PRO» գիտակների թիմի ավագ Հարություն Արզումանյանն էր: Վերջինս, խաղի սկզբում, ողջունելով թիմերին, տեղեկացրեց խաղի կանոնների մասին, ապա հնչեցրեց առաջին հումորային հարցը, որին հաջորդեցին մնացած հարցերը: Խաղն ընթացավ 3 փուլով, յուրաքանչյուր փուլում հնչեց 12  հարց:
Մրցանակային տեղերը բաշխվեցին հետևյալ կերպ. 1-ին տեղում հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի թիմն է ՝ 24 միավորով, 2-րդ տեղում կառավարման ֆակուլտետն է՝16 միավորով, 3-րդ տեղը զբաղեցրել է ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետը՝14 միավորով: Ի դեպ, ՏԿ և ՄՏՀ և ֆինանսական  ֆակուլտետները հավասար միավորներ ունեին, սակայն  3-րդ տեղը տրվեց առաջին ֆակուլտետին՝ լրացուցիչ հարցերի շնորհիվ:
ՀՊՏՀ րատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում Հարություն Արզումանյանը նշեց, որ թիմերը խաղացին ավելի լավ, քան իրենք (մրցատյանի կազմը) պատկերացնում էին:
«Կային հարցեր, որոնք առաջադրելիս մտածում էինք, որ չեն կարողանա պատասխանել՝ բարդության առումով, սակայն ի զարմանս մեզ՝ հնչեցին նաև բարդ հարցերի պատասխաններ: Պետք է փաստեմ, որ բավականին ինտելեկտուալ են նաև մեր առաջին կուրսեցիները»,- ասաց Հարությունը:
Հարությունի փոխանցմամբ՝ այս մասշտաբով հաջորդ խաղը տեղի կունենա «Ուսանողական գարուն» փառատոնի շրջանակներում՝ ապրիլին:

Количество просмотров: 681
Сегодня в  АГЭУ   в  рамках  фестиваля  «Студенческая  осень» прошло  межфакультетское  первенство игры  «Что?Где?Когда?». Главный  редактор  вопросов  и  ведущий  игры   был  капитан  команды  знатоков  АГЭУ «Index PRO» Арутюн  Арзуманян. Он в  начале  игры, приветствуя  команды,  сообщил  о  правилах  игры, затем  озвучил  первый   юмористический  вопрос, за  которым  последовали  остальные  вопросы. Игра  прошла  в  три  тура, в  каждом  туре  прозвучали  12  вопросов.
Призовые  места  были  распределены  следующим  образом:  1-ое  место – команда  факультета  бухгалтерского  учета  и  аудита (24 очка), 2-ое  место -  команда  факультета  управления (16 очков), 3-ье  место  занял  факультет  РЭ  и  МЭО (14  очков).  Кстати, факультеты  РЭ  и  МЭО  и  финансовый    имели  одинаковое  количество  очков, однако  3-ье  место  было  предоставлено  первому  факультету  благодаря  дополнительным  вопросам.
В  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  Арутюн  Арзуманян  отметил, что  команды  сыграли  луше,  чем  они (члены  жюри) представляли.
«Были  вопросы,  которые, предлагая,  думали,  что из-за  сложности не  смогут  ответить, однако  к  нашему  удивлению, прозвучали  ответы  и  на  сложные  вопросы.   Должен   сказать, что  достаточно  интеллектуальны  наши  первокурсники»,- сказал  Арутюн.
По  словам  Арутюна, следующая  игра  в  таких  масштабах  состоится  в  рамках  фестиваля  «Студенческая  осень»   в  апреле.