«Հայացք ապագային» համաժողով-ցուցահանդեսում ՀՊՏՀ ՈՒԽ-ն արժանացավ պատվոգրի (լուսանկարներ)
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհուրդն արժանացել է պատվոգրի՝ նոյեմբերի 12-14-ը Երիտասարդության և Ուսանողության միջազգային օրերի առիթով անցկացված «Հայացք ապագային» խորագրով երիտասարդական կազմակերպությունների ցուցահանդես-համաժողովին՝ լավագույն տաղավարը ներկայացնելու համար: Համաժողովն ամփոփվել և արդյունքներն էլ հայտնի են դարձել այսօր
Նշենք, որ ՀՀ կառավարության նիստերի սրահում անցկացված «Հայացք ապագային» խորագրով երիտասարդական եռօրյա համաժողով-ցուցահանդեսի շրջանակներում ավելի քան 60 կազմակերպությունների անդամներ ներկայացրեցին իրենց գործունեությունը, նվաճումները, գաղափարներն ու ծրագրերը: Միջոցառումը կազմակերպվել էր Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի նախաձեռնությամբ: Ցուցահանդեսին իր ակտիվ մասնակցությունն ունեցավ ՀՊՏՀ ուսանողակյան խորհուրդը:
«Նմանատիպ լայնամասշտաբ միջոցառումներից չի կարող անմասն մնալ մեր բուհը, հետևաբար մեր ուսանողական խորհուրդն ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերեց այս համաժողով-ցուցահանդեսին: Միջոցառման նպատակն էր՝ տաղավարների միջոցով արտահայտել ու ներկայացնել տվյալ կազմակերպության գործունեությունը, նվաճումները, գաղափարներն ու ծրագրերը: Մեր ուսանողները ջանք ու եռանդ չեն խնայել՝ ՀՊՏՀ-ն լավագույնս ներկայացնելու համար: Նշեմ, որ մեր տաղավարն առանձնանում էր իր յուրօրինակ ու շքեղ տեսքով», - ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ասաց ՈՒԽ նախագահը:
Ինչպես նշում են մեր ուսխորհրդականները՝ ՀՊՏՀ տաղավարը բաղկացած էր 2 հիմնական բաժնից. առաջին մասում ներկայացված էր ուսանողական խորհրդի գործունեությունը, աշխատանքը և առաքելությունը, իսկ 2-րդ բաժինը նվիրված էր կառույցի բոլոր տարիներին ունեցած նվաճումներին՝ գավաթներ, պատվոգրեր և այլ նմուշներ:

На выставке-конвенции «Взгляд в будущее» студсовет АГЭУ удостоился грамоты(фотографии
Студенческий  совет  АГЭУ  удостоился  грамоты   за  представление  лучшей   секции  на  выставке-конвенции  молодежных  организаций  на  тему  «Взгляд  в  будущее»,  проведенное  12-14  ноября  по  поводу  международных  дней  молодежи  и  студенчества.  Конвенция  обобщена  и  сегодня  результаты  стали  ясны.
Отметим, что в  рамках  молодежной  трехдневной  выставки-конвенции  на  тему «Взгляд  в  будущее», проведенное  в  зале  заседаний  правительства  РА, члены  более    60  организаций   представили   свою  деятельность, достижения, идеи  и  программы.  Мероприятие  было  организовано по  инициативе  Армянского  молодежного  фонда.  На  выставке  активное  участие  принимал  студенческий  совет  АГЭУ.
«Наш  вуз  не  может  оставаться  безучастным  в  подобных  широкомасштабных  мероприятиях,  следовательно,  наш  студенческий  совет    принял  активное  участие  в  этой  выставке- конвенции. Цель  мероприятия  по  средством  секций  выразить  и  представить  деятельность, достижения,  идеи  и  программы  данной  организации. Наши  студенты  не  пожалели  сил  и  энергии, чтоб  наилучшим  образом  представить  АГЭУ.  Отметим,  что  наша  секция  выделялась  своим  уникальным  и  роскошным  видом», - сказал  председатель  студсовета  в  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ.
Как  отмечают  студенты  студсовета, секция  АГЭУ  состояла  из  2  основных  отделов:  в  первой  части  были  представлены  деятельность,  работа  и  предназначение  студенческого  совета,  а  второй  отдел   был  посвящен достижениям, достигшим  за  все  годы  существования  структуры: кубки, грамоты  и  др. образцы.