«Հարգելի քաղծառայողներ, շնորհավորում եմ ձեզ դասընթացի ավարտի առիթով և մաղթում եմ, որ հաջորդ դասընթացին մասնակցեք որպես գլխավոր մասնագետներ»,- այսօր քաղծառայողներին որակավորման հավաստագրեր հանձնելուց հետո ասաց ՀՊՏՀ շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնի պետ Քրիստինե Գալստյանը: Այնուհետև լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին նա տեղեկացրեց, որ այդ խմբում ընդգրկված էին տարբեր գերատեսչություններից 33 առաջատար և կրտսեր պաշտոններ զբաղեցնող ՀՀ քաղծառայողներ, ովքեր վերապատրաստվում էին «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաները կառավարման համակարգում» ծրագրով:
Նա ավելացրեց նաև, որ ՀՊՏՀ շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնը, համագործակցելով ՀՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի հետ և հիմք ընդունելով ՀՀ ՔԾԽ -ի կողմից ներկայացված 2013 թվականի ժամանակացույցը, այսօր ավարտեց վերջին խմբում հայտագրված ՀՀ քաղծառայողների վերապատրաստման դասընթացները:
Հավաստագրերի հանձնման ընթացքում քաղծառայողները շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնի աշխատակից Աիդա Առուստամյանին հանձնեցին նամակ, որը շնորհակալական խոսք էր` ուղղված ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին: Քաղծառայողները մասնավորապես շնորհակալություն էին հայտնում դասընթացների արդյունավետ կազմակերպման, լավագույն պայմաններ ստեղծելու համար: Նրանք իրենց գոհունակությունն էին արտահայտում դասախոսներից և ՀՊՏՀ շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնից` կազմակերպված ու բարեխիղճ աշխատանքի համար:
Կենտրոնից լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին են տրամադրել նաև հետևյալ տեղեկատվությունը, որում նշվում է. «2013 թվականին ՀՊՏՀ-ն ՀՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի կողմից հայտարարված ՀՀ քաղաքացիական ծառայողների վերապատրաստման ծրագրերի մրցույթում «Քաղաքաշինություն», «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաները կառավարման համակարգում» և «Պետական գույքի կառավարում» ծրագրերի հաղթող էր ճանաչվել: Համաձայն ՀՀ քաղծառայության խորհրդի կողմից հաստատված և ներկայացված ծրագրերի, Հայաստանի Հանրապետության տարբեր նախարարություններից և գերատեսչություններից Կենտրոնում 2013 թվականի մարտի 25-ից մինչև 2013 թվականի նոյեմբերի 15-ը վերապատրաստվել են 281 ՀՀ քաղծառայողներ, որոնցից 85-ը բարձրագույն և գլխավոր, իսկ 196-ը առաջատար և կրտսեր պաշտոններ զբաղեցնող մասնագետներ»:

Квалификационные сертификаты получили младшие и ведущие госслужащие РА
«Уважаемые госслужащие, поздравляем вас по поводу завершения курсов и желаем, чтоб на следующих курсах вы участвовали в качестве главных специалистов»,- сегодня после вручения квалификационных сертификатов госслужащим сказала начальник центра постоянного и дополнительного образования АГЭУ Кристине Галстян. Затем она сообщила отделу информации и связей с общественностью, что в эту группу были включены 33 госслужащих из разных ведомств РА, занимаемых ведущие и младшие должности, которые прошли переподготовку по программе «Информационные технологии в системе управления».
Она добавила также, что центр постоянного и дополнительного образования АГЭУ, сотрудничая с советом гражданской службы и приняв за основу график 2013 года, представленный СГС РА, сегодня завершил курсы квалификации госслужащих РА,
Во время вручения сертификатов госслужащие передали сотруднице центра постоянного и дополнительного образования Аиде Арустамян благодарственное письмо, направленное ректору АГЭУ Корюну Атояну. Госслужащие, в частности, выражали благодарность за продуктивную организацию курсов, создание лучших условий. Они выражали свою благодарность преподавателям и центру постоянного и дополнительного образования АГЭУ за организованную и добросовестную работу.
Из центра отделу информации и связей с общественностью предоставили и следующую информацию, в которой отмечается: «В 2013 году АГЭУ был признан победителем программ «Градостроение», «Информационные технологии в системе управления» и «Управление государственного имущества» в конкурсе квалификационных программ госслужащих РА. Согласно утвержденных советом госслужбы РА и представленных программ, с 25-го марта 2013 года до 15-го ноября 2013 года в Центре прошли переподготовку 281 госслужащий из разных министерств и ведомств Республики Армения, из которых 85 высшие и главные, а 196 ведущие и младшие специалисты».