ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղը կազմակերպում է 2-րդ հանրապետական գիտաժողովը
ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղը կազմակերպում է 2-րդ հանրապետական գիտաժողովը՝ «Մարզերի զարգացման սոցիալ-տնտեսական հիմնախնդիրները Հայաստանի Հանրապետությունում» թեմայով: Այն տեղի կունենա 2013թ. դեկտեմբերի 14-ին, ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում (ք. Եղեգնաձոր, Վայքի 4): Գիտաժողովի նյութերը կհրատարակվեն գիտական հոդվածների չափանիշներին համապատասխան ժողովածուի տեսքով և կտրամադրվեն հոդվածների հեղինակներին: Այս մասին հայտնում են ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղի տնօրինությունից՝ շեշտելով, որ գիտաժողովին ներկայացված աշխատանքները պետք է համապատասխանեն հետևյալ չափանիշներին.
-հայերենը՝ Sylfaen, անգլերեն և ռուսերենը՝ Times New Roman տառատեսակով (տառաչափը՝ 12, տողային հեռավորությունը՝ 1.5, ձախից՝ 3 սմ, աջից՝ 1.5 սմ, վերևից՝ 2 սմ, ներքից՝ 2 սմ, հղումները՝ տեքստում, հոդվածի վերնագիրը՝ մեծատառերով, 12 տառաչափով):
-Տողի կենտրոնում շեղատառերով տպել հոդվածի վերնագիրը, որից 2 տողաչափ ներքև՝ հեղինակի ազգանունն ու անունը, գիտական աստիճանը և կոչումը, հաջորդ տողում՝ կազմակերպության անվանումը, իսկ 2 տողաչափ ներքև տեքստը` 1 սմ խորքից պարբերությամբ։
-Առանձնացնել հիմնաբառեր, վերջում` հայերեն, անգլերեն և ռուսերեն ամփոփում:
-Վերոնշյալ չափանիշներով տեքստը չպետք է գերազանցի 8 էջ ծավալը:
-Գիտական հոդվածը պետք է երաշխավորված լինի տպագրության համապատասխան գիտական ստորաբաժանման կողմից:
-Պարունակի սպառիչ տեղեկություններ հեղինակ(ներ)ի մասին (ազգանուն, անուն, հայրանուն, գիտական աստիճան, կոչում, էլեկտրոնային հասցե, հեռախոսահամար):
Տեղեկությունների համար գրել sos.khachikyan@gmail.com էլեկտրոնային հասցեով կամ զանգահարել 094 440 430 հեռախոսահամարով (Սոս Խաչիկյան):

Ехегнадзорский  филиал  АГЭУ  организует  2-ую  республиканскую  научную  конференцию на  тему «Социально-экономические  проблемы  развития  марзов  Республики  Армения». Она  состоится 14-декабря  2013 года  в  Ехегнадзорском  филиале  АГЭУ (г. Ехегнадзор, Вайка 4). Материалы  научной  конференции, соответствующие  критериям   научных  статей, будут  опубликованы  в  виде  сборника  и   будут  предоставлены  авторам  статей.  Об  этом  сообщает  дирекция  Ехегнадзорского  филиала  АГЭУ,  подчеркивая,  что работы,  представленные  на  конференции  должны  соответствовать  следующим  критериям:
-армянский шрифт - Sylfaen, английский  и  русский -- Times New Roman (размер  шрифта - 12, межстрочное  расстояние - 1.5, слева 3 см, справа - 1.5 см, сверху - 2 см, снизу - 2 см, ссылки в  тексте, заглавие  статьи с  заглавными  буквами, размер шрифта -12).
-В  центре  строки  наклонными  буквами  напечатать  заглавие  статьи,    ниже  на  2  межстрочных  расстояния  - фамилия и  имя  автора,  на  следующей  строке  научная  степень и  звание,   на  следующей  строке  - наименование  организации,  а  ниже на  2  межстрочных  расстояния -- текст  на   1см  глубже.
-Отделить основные  слова,  в  конце  резюме  на  армянском,  английском  и  русском  языках.
-Об’ем  текста  с  вышеуказанными  критериями  не  должен  превышать   8  листов.
-Научная  статья  должна  быть  рекомендована  к  печати  соответствующим  научным  подразделением,
-Содержать  полную  информацию  об  автор(ах)е (фамилия, имя, отчество, научная  степень, звание, электронный  адрес, номер  телефона).