Սեղանի թենիս մարզաձևում հաղթեց կառավարման ֆակուլտետը
«Ուսանողական աշուն-2013» մարզամշակութային փառատոնի շրջանակներում այսօր տեղի ունեցավ միջֆակուլտետային հերթական խաղ-մրցումը՝ սեղանի թենիս մարզաձևում:
Մրցանակային տեղերը բաշխվեցին հետևյալ կերպ. 1-ին պատվավոր հորիզոնականը գրավեց կառավարման ֆակուլտետի թիմը, 2-րդը՝ ֆինանսական ֆակուլտետի,  3-րդը՝ հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի թիմերը:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում սեղանի թենիսի  մրցույթի  մրցավար Մեսրոպ  Ղուկասյանը նշեց, որ, ընդհանուր առմամբ, թիմերի պատրաստվածությունը կարելի է գնահատել լավ, նույնիսկ՝ գերազանց, պայքարն ընթացել է լարված և անզիջում պայմաններում:
«Ցանկանում եմ նշել, որ լավագույն խաղը ցույց տվեց Տիգրան Շիրվանյանը՝ ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետից, ով խաղաց առանց պարտության, լավ խաղով աչքի ընկան նաև Արմինե Յարալովան և Հակոբ Խուդավերդյանը՝  կառավարման ֆակուլտետից, Աննա Ասատրյանը՝ ֆինանսական ֆակուլտետից»,- հավելեց մրցավարը:
Խաղացողներին քաջալերում էին ուսանողները, խաղին հետևելու էր եկել նաև ՏԿ և ՄՏՀ դեկան Ատոմ Մարգարյանը:
Մեսրոպ Ղուկասյանը տեղեկացրեց նաև, որ մեծ է ուսանողների հետաքրքրությունը սեղանի թենիսի նկատմամբ և այսօրվա մրցումից հետո լավագույն խաղով աչքի ընկածները կհամալրեն բուհի սեղանի թենիսի  հավաքականի կազմը:

В соревновании по настольному теннису победу одержал факультет управления
Сегодня  в  рамках спортивно-культурного  фестиваля  «Студенческая  осень-2013» состоялось  очередное   соревнование,   по  настольному  теннису.
Призовые  места  были  распределены  следующим  образом: 1-ое  почетное  горизонтальное  место  заняла  команда  факультета  управления, 2-ое  место -  команда  финансового  факультета, 3-ье  место  - команда  факультета  бухгалтерского  учета  и  аудита.
В  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  судья  соревнования  по  настольному  теннису Месроп  Гукасян  отметил, что   в  общем, подготовленность  команд  можно  оценить  хорошо, даже  отлично, борьба  прошла  в   напряженных   и  бескомпромиссных  условиях.
«Желаю  отметить,  что  лучшую  игру  показал  Тигран  Ширванян  из  факультета  РЭ  и  МЭО,  кто  сыграл  без  поражения,  своей  хорошей  игрой  привлекла  внимание   Армине  Яралова  и  Акоп  Худавердян  из  факультета  управление, Анна  Асатрян  из  финансового  факультета»,- добавил  судья.
Играющих  воодушевляли  студенты, за  игрой  пришел  проследить  и  декан  факультета  РЭ  и  МЭО  Атом  Маргарян.
Месроп  Гукасян  сообщил, что  велик  интерес  студентов  к  настольному  теннису  и  после  сегодняшнего  соревнования  привлекшие  внимание   своей  лучшей  игрой   спортсмены  пополнят  состав  сборной  команды  вуза  по  настольному  теннису.