Լույս է տեսել «Տնտեսագետ» ամսագրի հերթական՝ սեպտեմբեր-հոկտեմբերյան համարը՝ սահմանված ժամանակացույցին համապատասխան: Սիրելի ընթերցո’ղ, այս համարի գլխավոր թեման նոր ուսումնական տարվա մեկնարկն է, որն իրադարձային էր առաջին կուրսեցիների նորամուտով, նրանց ուղղված բազում նորամուծական նախագծերով, բուհում ընթացող բարենորոգումներով:
Գլխավոր թեմայից զատ, ամսագիրը ներկայացրել է և´ հիմնական խորագրային թեմաներ, և´ հարցազրույցներ, որոնցում անդրադարձել է համալսարանի ուսումնական գործընթացին, դրանում տեղ գտած փոփոխություններին, և´ կրկին չի անտեսել մշակութային թեման` ներկայացնելով «Արձակ-2013» պատմվածքի մրցույթի հաղթող պատմվածքներից մեկը:
Այս համարում նույնպես ուսանողը շարունակում է մնալ ամսագրի գլխավոր հերոսը, իսկ նրա խնդիրները` համալսարանի ղեկավարության ուշադրության և հոգածության կենտրոնում: Նրանց մասին են պատմում մի շարք հրապարակումներ (նվիրված առաջին կուրսեցիներին, սիրիահայ ուսանողներին), հոդվածներից մի քանիսն էլ հեղինակել են իրենք` ուսանողները:
Այսքանը հակիրճ «Տնտեսագետի» նոր համարի մասին: Ամբողջական բովանդակությանը կարող եք ծանոթանալ հենց այսօրվանից. ուսանողները` դիմելով դեկանատներ ու ընթերցասրահներ, դասախոսները` ամբիոններ: Այս պահին արդեն ամսագիրը տարածվել է ֆակուլտետներով, ամբիոններով, վարչական ստորաբաժանումներով։
Մաղթում ենք հաճելի ընթերցում: Խոստանում ենք` առաջիկա օրերին ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում կներկայացվի նաև ամսագրի էլեկտրոնային տարբերակը՝ հասանելի դառնալով ավելի լայն շրջանակի:

Вышел в свет в соответствии с графиком очередной сентябрь-октябрьский номер журнала «Тнтесагет». Дорогой читатель, главная тема этого номера – начало нового учебного года, которое для первокурсников было памятным с их новым приходом, инновационными проектами, направленными на них, протекающими в вузе преобразованиями.
Помимо главной темы, журнал представил и основные темы рубрик, и интервью, в которых обратились к учебному процессу университета, нашедших место в нем изменениях, и не оставлена без внимания тема культуры, представляющая один из рассказов, одержавших победу в конкурсе рассказа «Проза-2013».
И в этом номере студент продолжает оставаться главным героем, а его проблемы -- в центре внимания и заботы руководства университета. Об этом рассказывает ряд публикаций (посвященных первокурсникам, сирийско-армянским студентам), авторы некоторых статей -- сами студенты.
Так вкратце о новом номере «Тнтесагет». С полным содержанием можете ознакомиться с сегодняшнего дня: студенты, обращаясь в деканаты и читальные залы, а преподаватели - на кафедры. На этот момент журнал распространен по факультетам, кафедрам, административным подразделениям.
Желаем приятного чтения. Обещаем в ближайшие дни в официальном сайте АГЭУ поместить и электронную версию журнала, сделав доступным для более широкого круга.