Մարզական խմբերում համալրումները շարունակվում են. ՀՊՏՀ մարզական կյանքի,անցուդարձերի, սպասվելիք միջոցառումների մասին
Ի ուրախություն ՀՊՏՀ մարզասեր ուսանողների՝ մեր բուհում գործում են մի շարք մարզական խմբակներ, որոնք նպատակ ունեն ուսանողական առօրյան հետաքրքիր դարձնելու, նպաստելու ուսանողների առողջ  ապրելակերպին, այս կամ այն սպորտաձևում նրանց հմտանալուն:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինն  այսօր զրուցեց ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի վարիչի ժ/պ Սիմոն Հակոբյանի հետ: Վերջինս նշեց, որ  նոր ուսումնական տարվա մեկնարկին զուգահեռ իրենց ամբիոնը, սովորականի համաձայն, սկսել է նաև  պարապմունքները մարզական խմբակներում: Մեր բուհում գործում են 13 մարզական խմբակներ՝ աթլետիզմ, սեղանի թենիս, բասկետբոլ (աղջիկներ), շախմատ, ռիթմիկ մարմնամարզություն, բասկետբոլ (տղաներ) , վոլեյբոլ, ֆուտբոլ (տղաներ),ֆուտբոլ (աղջիկներ), վոլեյբոլ (աղջիկներ), ձեռքի գնդակ (տղաներ), բազկամարտ, սեղանի թենիս:
«Այդ խմբակները լավագույնս մարզում են  ուսանողներին,  որոնք հետագայում մեծ հաջողություններ են ունենում թե ներբուհական, թե միջբուհական խաղերում և մրցույթներում»,- ասաց Սիմոն Հակոբյանը: Ի դեպ, Սիմոն Հակոբյանի փոխանցմամբ՝ այս տարի ամբիոնում բացվել  է նոր՝ ռիթմիկ մարմնամարզության խմբակը, որի նկատմամբ մեծ է ուսանողների հետաքրքրությունն ու ոգևորությունը:
Ամբիոնի նախաձեռնությամբ  պատրաստվել է նաև ՀՊՏՀ 10 լավագույն  մարզիկների   պաստառը՝ նրանց նկարներով և լավագույն ցուցանիշներով:
Ամբիոնի վարիչի ժամանակավոր պաշտոնակատարը տեղեկացրեց նաև, որ առաջիկայում սպասվում են մարզական հետաքրքիր միջոցառումներ, որի մասին կտեղեկացնենք շուտով:

К радости студентов - любителей спорта АГЭУ, в нашем вузе действует ряд спортивных секций, целью которых сделать студенческие будни интересными, способствовать здоровому образу жизни студентов, приобретение ими навыков в том или ином виде спорта.
Сегодня отдел информации и связей с общественностью АГЭУ беседовал с временно исполняющим обязанности заведующего кафедрой физвоспитания, ЧС и ГО Симоном Акопяном. Он отметил, что их кафедра в новом учебном году, как обычно, параллельно начала и занятия спортивных секций. В нашем вузе действуют 13 спортивных секций: атлетика, настольный теннис (парни), баскетбол (девушки), шахматы, ритмическая гимнастика, баскетбол (парни), волейбол, футбол(парни), футбол(девушки), волейбол (девушки), ручной мяч (парни), армреслинг, настольный тенис (девушки).
«В этих секциях прекрасно тренируются студенты, которые в дальнейшем имеют большие успехи как в вузовских, так и межвузовских играх и соревнованиях»,- сказал Симон Акопян. Кстати, по словам Симона Акопяна, в этом году на кафедре открылась секция ритмической гимнастики, по отношению к которой проявляется большой интерес и воодушевление студентов.
По инициативе кафедры подготовлен плакат 10 лучших спортсменов АГЭУ с их фотографиями и лучшими показателями.
Временно исполняющий обязанности заведующего кафедрой сообщил также, что в ближайшее время ожидаются интересные спортивные мероприятия, о которых скоро известят.