Փոփոխությունները մտնում են լսարաններ
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում «Մենք փոխվում ենք» կարգախոսի ներքո շարունակվում են բարեփոխման քայլերը: «Փոփոխությունները մտնում են լսարաններ». կարելի է այսկերպ բնութագրել ՀՊՏՀ կողմից նախաձեռնվող հերթական ծրագիրը, որով սկսվում է լսարանների արդիականացումը՝ նոր, ժամանակակից տեխնիկայով և գույքով:
Ծրագրի մեկնարկը կտրվի մոտ ժամանակներս. յուրաքանչյուր ֆակուլտետում կստեղծվի մեկ նոր արդիական լսարան, իսկ հետագայում արդեն այս գործընթացը շարունակական կլինի:
«Նոր լսարանները կունենան թվային գրատախտակներ, որոնք փոխարինելու կգան կավիճով գրատախտակներին և ինտերակտիվ շփման լայն հնարավորություն կտան, կլինեն ուսանողների համար անհատական նստատեղեր ու շարժական սեղաններ, ինչը խմբային աշխատանք կատարելու հնարավորություն կտա: Սա կնպաստի, որ ուսումնառության գործընթացն ավելի ջերմ, հարմարավետ և նորաձև միջավայրում անցնի, ինչն էապես ազդում է գիտելիքների առավել արդյունավետ ընկալման վրա»,- լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին ներկայացնելով ծրագիրը՝ ասաց կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնի պետ Կարեն Բաբաջանյանը: Նրա համոզմամբ՝լսարանների այսպիսի արդի ձևավորումն ու կահավորումը բարձր նշաձող կսահմանի և օրինակ կդառնա լսարանների հետագա կահավորման, ձևավորման համար:

Изменения входят в аудитории
В Армянском государственном экономическом университете под лозунгом «Мы меняемся» продолжаются преобразовательные шаги. «Изменения входят в аудитории» таким образом можно охарактеризовать очередную программу, предпринятую АГЭУ, которой начинается модернизация аудиторий: новой, современной техникой и мебелью.
Начало программы будет запущено в ближайшее время: в каждом факультете будет создана одна новая современная аудитория, а в дальнейшем уже этот процесс станет постоянным.
«В новых аудиториях будут цифровые доски, которые заменят доски с мелом, и предоставят возможность интерактивного общения, будут для студентов индивидуальные скамьи и портативные столы, что даст возможность выполнить групповую работу. Это будет способствовать, чтоб процесс исследования прошел в более теплой, удобной и современной обстановке, что существенно повлияет для более продуктивного восприятия знаний»,- сказал начальник центра карьеры и маркетинга Карен Бабаджанян, представляя программу отделу информации и связей с общественностью. По его убеждению, такое современное оформление и меблировка аудиторий определит высокую планку и станет примером для дальнейшего оформления, меблировки аудиторий.