Դիտումների քանակ՝ 901
Այսօր ՀՊՏՀ մեծ դահլիճում տեղի ունեցավ հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի երկրորդ  տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառում: Ֆակուլտետի ուսանողական խորհուրդը նախապատրաստել էր մշակութային հագեցած ծրագիր. շնորհալի ուսանողները ներկայացրեցին պարային համարներ, սիրված երգեր, հումոր ու զվարճախոսություններ: Ֆակուլտետի ուսանողությանը, դասախոսներին ու աշխատակիցներին տեսաողջույն հղեցին ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախագահ Սևակ Խաչատրյանը և ֆակուլտետի դեկան Աշոտ Մաթևոսյանը: Նրանց բարեմաղթանքներում հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի ու նրա բոլոր ուսանողների ապագայի նորակերտ հաջողություններն էին ու բազում նորանոր տարեդարձերը:
Իրենց ծննդյան փոքր, բայց նշանակալից տարեդարձը ֆակուլտետի ուսանողները հիշարժան դարձրեցին` ֆակուլտետի լավագույն ուսանողներին հանձնելով պատվոգրեր տարբեր անվանակարգերում: Այսպես` տարվա լավագույն ֆուտբոլիստ ճանաչվեց Արա Բաղդադյանը, լավագույն վոլեյբոլիստ` Արամ Անտոնյանը, լավագույն շախմատիստներ` Անի Բաղումյանն ու Հովհաննես Արզումանյանը, ամենասպորտային ուսանող` Դավիթ Աբրահամյանը, տարվա ինտելեկտուալ` Հայկ Մինասյանը, ամենաակտիվ 1-ին կուրսեցի` Վիգեն Հարությունյանը, լավագույն պարուհի և պարային համարներ բեմադարող` Ռուզաննա Գրիգորյանը, լավագույն շրջանավարտ` ֆակուլտետի գիտական ընկերության նախագահ Վիգեն Թարխանյանը:
Ուսանողներին իրենց ներկայությամբ ոգևորում էին ֆակուլտետի դեկան Աշոտ Մաթևոսյանը, դասախոսներն ու աշխատակիցները, համալսարանի  մյուս ֆակուլտետների ուսանողները:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը ևս տարեդարձի առիթով  շնորհավորում է հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետին, դեկան Աշոտ Մաթևոսյանին, մաղթում հաջողություններ ուսումնական գործընթացում:

Сегодня в большом зале АГЭУ состоялось праздничное мероприятие, посвященное второй годовщине факультета бухгалтерского учета и аудита. Студенческий совет факультета подготовил насыщенную культурную программу: талантливые студенты представили танцевальные номера, любимые песни и юмор. С видеоприветствием к студентам факультета, преподавателям и сотрудникам обратились председатель студенческого совета АГЭУ Севак Хачатрян и декан факультета Ашот Матевосян. Их добрые пожелания были направлены на новые успехи в будущем факультета бухгалтерского учета и аудита и всех его студентов и на новые многочисленные юбилеи.
Свой маленький, но значимый день рождения студенты факультета сделали памятным, вручая лучшим студентам факультета грамоты в различных номинациях. Так, лучшим футболистом года был признан Ара Багдадян, лучшим волейболистом – Арам Антонян, лучшими шахматистами – Ани Багумян и Ованнес Арзуманян, самым спортивным студентом – Давид Абраамян, интеллектуалом года -- Айк Минасян, самым активным первокурсником -- Виген Арутюнян, лучшей танцовщицей и постановщиком танцевальных номеров -- Рузанна Григорян, лучшим выпускником -- председатель научного общества факультета Виген Тарханян.
Своим присутствием студентов воодушевляли декан факультета Ашот Матевосян, преподаватели и сотрудники, студенты других факультетов университета.
Отдел информации и связей с общественностью также по поводу второй годовщины поздравляет факультет бухгалтерского учета и аудита, декана Ашота Матевосяна, желает успехов в учебном процессе.