Դիտումների քանակ՝ 960
Վաղը` հոկտեմբերի 22-ին, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում կմեկնարկի «Տնտեսական զարգացման քաղաքականության արդի հիմնախնդիրները ՀՀ-ում» ՀՊՏՀ 23-րդ գիտաժողովը, որն անցկացվում է ՀՀ ԿԳՆ գիտության պետական կոմիտեի ֆինանսական աջակցությամբ:
Գիտաժողովի լիագումար նիստը, ՀՊՏՀ ռեկտոր տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանի նախագահությամբ, կսկսվի ժամը 10.00-ին, մասնակիցների գրանցումը` 09.00-ից:
Լիագումար նիստի ընթացքում կհնչի 3 զեկուցում:  «Համալսարանական գիտության և երկրի տնտեսական զարգացման քաղաքականության  առնչությունները» թեմայով զեկուցում կկարդա ՀՊՏՀ ռեկտոր, տ.գ.դ., պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը: Գիտաժողովի երկրորդ զեկուցողն է ՀՀ ԿԳՆ գիտության պետական կոմիտեի նախագահ ֆիզմաթ. գ. դ., պրոֆեսոր Սամվել Հարությունյանը` «ՀՀ գիտության ոլորտի զարգացման միտումները և խնդիրները» թեմայով զեկուցմամբ: ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր, տ.գ.դ. Գագիկ Վարդանյանի զեկուցման թեման է «Գիտելիքի կառավարումը և տնտեսական զարգացումը»:
Նույն օրը գիտաժողովն իր աշխատանքները կշարունակի 4 բաժանմունքներում`  «Գործարար միջավայր և ներդրումային քաղաքականություն»,  «Ֆինանսական շուկաներ և հարկային քաղաքականություն»,  «ՀՀ տնտեսական զարգացումը և տնտեսական անվտանգությունը. խնդիրներ և հեռանկարներ»,  «Միջազգային տնտեսական համագործակցություն» խորագրերով:

Завтра начинается 23-яя научная сессия АГЭУ
Завтра 22-го октября в Армянском государственном экономическом университете начнется 23-яя научная сессия АГЭУ «Актуальные проблемы политики экономического развития в РА», которая проводится при финансовой поддержке Государственного комитета науки МОН РА.
Пленарное заседание научной сессии под председательством ректора АГЭУ, доктора экономических наук, профессора Корюна Атояна начнется в 10.00, регистрация участников в 09.00.
На пленарном заседании будут прослушаны 3 доклада. С докладом на тему «Соприкосновения политики экономического развития страны и университетской науки» выступит ректор АГЭУ, д.э.н., профессор Корюн Атоян. Второй докладчик председатель Государственного комитета науки МОН РА доктор физикоматематических наук, профессор Самвел Арутюнян выступит с докладом на тему «Задачи и тенденции развития научной области РА». Тема доклада проректора АГЭУ по научным вопросам и внешним связям, д.э.н. Гагика Варданяна «Управление знанием и экономическое развитие».
В этот же день научная сессия свою работу продолжит в 4 секциях по темам: «Бизнес-среда и инвестиционная политика», «Финансовые рынки и налоговая политика», «Экономическое развитие и экономическая безопасность РА: задачи и перспективы», «Международное экономическое сотрудничество».