ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր ՀՊՏՀ 23-րդ գիտաժողովի շրջանակներում տեղի ունեցավ «Մաքսային Միությանը ՀՀ անդամակցությունը» թեմայով կլոր սեղան, որին մասնակցում էին ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը, գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը, «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի տնօրեն Սամվել Ավետիսյանը, դեկաններ,...
ՀՊՏՀ 23-րդ գիտաժողովի շրջանակներում այսօր ևս տարբեր բաժանմունքներում հնչեցին զեկուցումներ: Հետաքրքիր զեկույցներով ելույթ ունեցան ՀՊՏՀ գիտության բաժնի պետ, տ.գ.թ., դոցենտ Խորեն Մխիթարյանը`«ՀՀ բանկային համակարգի իրացվելիության կառավարման արդի գերակայությունները», փ.գ.թ.,դոցենտ Յուրի Հովականյանը` «Տափարակ...
Տնտեսական արդի և հրատապ թեմաների քննարկում և հետազոտում. շարունակվում է ՀՊՏՀ 23-րդ գիտաժողովը
«Տնտեսական զարգացման քաղաքականության արդի հիմնախնդիրները ՀՀ-ում» խորագրով ՀՊՏՀ 23-րդ գիտաժողովի շրջանակներում շարունակվում են տնտեսական արդի թեմաներով զեկուցումները` տարբեր բաժանմունքներում: Այսօր ևս գիտական զեկուցումներով հանդես եկան ՀՊՏՀ երիտասարդ և փորձառու գիտնականները: Առաջինն իր աշխատանքն սկսեց...
ՀՊՏՀ 23-րդ գիտաժողովն աշխատանքը շարունակեց բաժանմունքներում
«Տնտեսական զարգացման քաղաքականության արդի հիմնախնդիրները ՀՀ-ում» խորագրով այսօր առավոտյան մեկնարկած ՀՊՏՀ 23-րդ գիտաժողովն իր աշխատանքները շարունակեց 4 բաժանմունքներում՝ «Գործարար միջավայր և ներդրումային քաղաքականություն» (բաժանմունքի համակարգող՝ կառավարման ամբիոնի վարիչ, ԳԱԱ ակադեմիկոս, տ.գ.դ., պրոֆեսոր...
Այսօր Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում մեկնարկեց «Տնտեսական զարգացման քաղաքականության արդի հիմնախնդիրները ՀՀ-ում» ՀՊՏՀ 23-րդ գիտաժողովը, որն անցկացվում է ՀՀ ԿԳՆ գիտության պետական կոմիտեի ֆինանսական աջակցությամբ: Գիտաժողովի լիագումար նիստը, ՀՊՏՀ ռեկտոր տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն...
Վաղը` հոկտեմբերի 22-ին, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում կմեկնարկի «Տնտեսական զարգացման քաղաքականության արդի հիմնախնդիրները ՀՀ-ում» ՀՊՏՀ 23-րդ գիտաժողովը, որն անցկացվում է ՀՀ ԿԳՆ գիտության պետական կոմիտեի ֆինանսական աջակցությամբ: Գիտաժողովի լիագումար նիստը, ՀՊՏՀ ռեկտոր տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր...

Сегодня в  зале  заседаний  АГЭУ  в  рамках  23-ей  научной  сессии  состоялся  круглый  стол  «Членство  РА  в  Таможенном  Союзе», в  котором  участвовали  ректор  Корюн  Атоян,  проректор  по  научным  вопросам  и  внешним  связям  Гагик  Варданян, директор  исследовательского  центра «Амберд» Самвел  Аветисян,...
Сегодня  в  рамках  23-ей  научной  сессии  АГЭУ    в  разных  секциях   прозвучали   доклады. С  интересными  докладами  выступили  начальник  научного  отдела  АГЭУ, к.э.н., доцент  Хорен  Мхитарян  на  тему  «Актуальные  приоритеты  управления ликвидности  банковской  системы  РА», к.ф.н., доцент Юрий  Овакимян...
В  рамках  23-ей  научной  сессии АГЭУ  на  тему  «Актуальные  проблемы  политики экономического  развития  в  РА» продолжаются  доклады  в  разных  секциях.  И  сегодня  с  научными  докладами  выступили  молодые  и  опытные  ученые  АГЭУ. Первой  начала  свою  работу   секция «Экономическое  развитие  и  экономическая ...
Начавшая  сегодня  утром на  тему  «Актуальные  проблемы  политики  экономического  развития  в  РА»  23-яя  научная  сессия  АГЭУ  свою  работу  продолжила  в  4  секциях: «Бизнес-среда и  инвестиционная  политика» (координатор  секции  заведующий  кафедрой  управления, академик  НАН, д.э.н., профессор  Юрий ...
Сегодня  в  Армянском  государственном  экономическом  университете  началась  23-яя  научная  сессия  АГЭУ  «Актуальные  проблемы  политики  экономического  развития  в  РА»,  которая  проводится  при  финансовой  поддержке Государственного  комитета  науки    МОН  РА. Пленарное  заседание  сессии,  под председательством ...
Сегодня  в  Армянском  государственном  экономическом  университете  под  звуки  гимна  РА   состоялось  официальное  открытие  23-ей  научной  сессии  АГЭУ  на  тему   «Актуальные  проблемы  политики  экономического  развития  в  РА».  Научная  сессия   началась  с  выступления  ректора  АГЭУ, доктора  экономических ...
Завтра начинается 23-яя научная сессия АГЭУ
Завтра  22-го  октября  в  Армянском  государственном  экономическом  университете  начнется  23-яя  научная  сессия  АГЭУ  «Актуальные  проблемы  политики  экономического  развития  в  РА»,  которая  проводится ...