ՀՊՏՀ ֆուտբոլի թիմը հաղթեց նաև Ագրարային համալսարանի թիմին
Այսօր տեղի ունեցավ հերթական ֆուտբոլային խաղը` ՀՀ բուհերի ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերի աշնանային փուլի շրջանակներում:
Մեր համալսարանի թիմը հանդիպեց Հայաստանի ազգային  ագրարային համալսարանի թիմին` տանելով գրեթե բացարձակ հաղթանակ`7-1 հաշվով:
ՀՊՏՀ ֆուտբոլի հավաքականի  մարզիչ  Էլեոնորա Գրիգորյանը  մեզ հայտնեց, որ  մեր թիմում այսօր հիմնականում խաղացել են փոխարինողները, որպեսզի եզրափակիչ փուլում հիմնական խաղացողները հանդես գան թարմ ուժերով:
«Մեր հաղթանակը սպասված էր, քանի որ բոլոր խաղացողները ուժեղ են, գտնվում են գերազանց մարզավիճակում, բացի դրանից, այսօրվա պայքարն այդքան էլ լարված չէր» ,- ասաց տիկին Գրիգորյանը:

Футбольная команда АГЭУ одержала победу и над командой Аграрного университета
Сегодня  состоялась  очередная  футбольная  игра  в  рамках  14-ых  республиканских  спортивных  игр  студентов  вузов  РА.
Команда  нашего  университета  встретилась  с  командой  Армянского  национального  аграрного  университета, одержав, почти  абсолютную  победу  со  счетом  7:1.
Тренер  футбольной  команды  АГЭУ  Элеонора  Григорян  нам  сообщила, что  сегодня  в  нашей  команде  в  основном  играли  заменяющие, чтобы  в  заключительном  туре  основные  игроки  выступили  со  свежими  силами.
«Наша  победа  была  ожидаема, так  как  все  игроки  сильные, находятся  в  отличной  спортивной  форме, кроме  того, сегодняшняя  борьба  была  не  такой  напряженной» ,- сказала  Элеонора  Григорян.