ՀՊՏՀ ուսանողների գիտական հոդվածները լույս են տեսել միջազգային գիտաժողովի հոդվածների ժողովածուում
Հայ գրատպության 500-ամյակին և ԵՊՀ ՈՒԳԸ հիմնադրման 65-ամյակին նվիրված միջազգային գիտաժողովի հոդվածների ժողովածուում, որը լույս է տեսել վերջերս,   «Տնտեսագիտություն» բաժնի ներքո տպագրվել են  ՀՊՏՀ ուսանողների գիտական հոդվածները:
Ժողովածուում, որը բաղկացած է 244 գիտական հոդվածներից, մեր ուսանողները հանդես են եկել իրենց աշխատանքներով`  բարձր պահելով ՀՊՏՀ-ի անունը: Մեր ուսանողներն անդրադարձել են մի շարք արդիական և կարևոր թեմաների, ինչպես, օրինակ`«Համաշխարհային շուկայում ՀՀ տնտեսության մրցակցային դիրքերի տեղաշարժերը մակրոտնտեսական զարգացումների ներքո»(հեղ.`Էդուարդ Հակոբյան ՏԿ և ՄՏՀ, մագիստրանտ), «Արտահանման և ներմուծման օպտիմալ հարաբերակցության ձևավորման հնարավորությունները Հայաստանի Հանրապետությունում» (հեղ.`Ելենա Թադևոսյան, ՏԿ և ՄՏՀ, 4-րդ կուրս), «ՀՀ ազգային անվտանգությունը պետական պարտքի տեսանկյունից» (հեղ.`Հեղինե Օհանյան,ՏԿ և ՄՏՀ, 4-րդ կուրս), «Տնտեսական անվտանգության ապահովման հիմնախնդիրները ՀՀ-ում» (հեղ.`Հայկ Բեջանյան, մակրոէկոնոմիկայի ամբիոն, մագիստրանտ) և այլն:

В сборнике статей международной конференции, посвященный 500-летию армянской печати и 65-летию основания СНО ЕГУ, который вышел в свет недавно, в разделе «Экономика» опубликованы научные статьи студентов АГЭУ.
В сборнике, в котором 244 научных статьи, наши студенты выступили со своими работами, высоко подняв имя АГЭУ. Наши студенты обратились к ряду актуальных и важных тем, такие как, например, «Сдвиги конкуретных положений экономики РА в макроэкономических развитиях на международном рынке» (авт. Эдуард Акопян, РЭ и МЭО, магистрант), «Возможности формирования оптимального соотношения экспорта и импорта в Республике Армения» (авт. Елена Тадевосян, РЭ и МЭО, 4-ый курс), «Национальная безопасность РА с точки зрения государственного долга» (авт. Егине Оганян, РЭ и МЭО, 4-ый курс), «Проблемы обеспечения экономической безопасности в РА» (авт. Айк Беджанян, кафедра макроэкономики, магистрант) и т.д.