Ռեկտորատի արտահերթ նիստ ՀՊՏՀ-ում
Տնտեսագիտական համալսարանում այսօր հրավիրվեց ռեկտորատի արտահերթ նիստ, որտեղ ներկայացվեց ՀՀ ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանի գրությունը: ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը նշեց, որ նախարարից ստացված գրությամբ թույլատրվում է անբավարար առաջադիմության պատճառով մեկ կամ մի քանի ակադեմիական պարտք ունեցող, զինվորական ծառայությունից առանց տարկետման իրավունքի բուհից հեռացման ենթակա ՀՀ և օտարերկրացի ուսանողներին ևս մեկ անգամ հանձնել մեկ ակադեմիական պարտք: Պրոռեկտորը հանձնարարեց ստուգել այդ պայմաններին համապատասխան ուսանողների տվյալները և անհատական ուղեգրերով կազմակերպել քննությունը:
Ուսումնակազմակերպական բաժնի պետ Արմեն Կարախանյանը հայտարարեց, որ քննությունները կկազմակերպվեն երկուշաբթի, ժամը 14.30-ին, ՀՊՏՀ կենտրոնական մասնաշենքի 3-րդ հարկում:
Սիրելի ուսանողներ, լրացուցիչ հարցերի և պարզաբանումների դեպքում կարող եք դիմել դեկանատներ և ուսումնակազմակերպական բաժին:

Внеочередное заседание ректората в АГЭУ
Сегодня  в  Экономическом  университете  было  созвано  внеочередное  заседание  ректората,  на  котором  было  представлено  письмо  министра  образования  и  науки  РА  Армена  Ашотяна.  Проректор  по  учебноорганизационным  работам  АГЭУ  Мирдат  Арутюнян  отметил, что  в  полученном  от  министра  письме    студентам,  имеющим  один  или  несколько  академических  долгов  из-за  неудовлетворительной  успеваемости,   иностранным  студентам   и  студентам   РА,  подлежащим  исключению  из  вуза  без  права    отсрочки  от  военной  службы  разрешается еще    раз  сдать   один  академический  долг. Проректор  поручил  проверить   данные  студентов,  соответствующих  этим  условиям,   и организовать  экзамен  индивидуальными  направлениями.
Начальник  учебноорганизационного  отдела  Армен  Караханян  об’явил,  что  экзамены  пройдут  в  понедельник  в  14.30  на  3-ем  этаже  центрального  корпуса  АГЭУ.
Дорогие  студенты, для  дополнительной  информации  можете  обратиться  в  деканаты  и  учебноорганизационный  отдел.