Հիշեցում. ՀՊՏՀ-ում կկայանա միջազգային գիտաժողով՝ նվիրված Հայաստանում տնտեսագիտության առաջին դպրոցի հիմնադրման 90 և ՀՊՏՀ 45-ամյակին
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը հրավիրում է մասնակցելու «ՀՀ տնտեսության զարգացման առաջնահերթությունները. ներքին և արտաքին մարտահրավերներ» խորագրով միջազգային գիտաժողովին՝ նվիրված Հայաստանում տնտեսագիտության առաջին դպրոցի հիմնադրման 90 և ՀՊՏՀ 45-ամյակին: ՀՊՏՀ գիտահետազոտական աշխատանքների կազմակերպման...
ՀՊՏՀ-ում կկայանա միջազգային գիտաժողով՝ նվիրված Հայաստանում տնտեսագիտության առաջին դպրոցի հիմնադրման 90 և ՀՊՏՀ 45-ամյակին
Հիմնախնդիրների վերհանում, վերլուծություն, առաջարկություններ, քննարկում-բանավեճեր՝ գիտաժողովի բաժանմունքներում
Նոյեմբերի 11-ին ՀՊՏՀ-ում մեկնարկած «Գիտելիք, նորաստեղծություն և զարգացում» միջազգային գիտաժողովի շրջանակներում այսօր աշխատանքները շարունակվեցին բոլոր 5 բաժանմունքներում՝ «Կրթություն, գիտություն և նորաստեղծություն», «Ֆինանսներ և հարկային քաղաքականություն»,«Տարածաշրջանային տնտեսագիտություն», «Զարգացման փիլիսոփայական...
ՀՊՏՀ XXV գիտաժողովի ծրագրի էլեկտրոնային տարբերակը՝ մեր կայքում
«Գիտելիք, նորաստեղծություն և զարգացում» ՀՊՏՀ XXV միջազգային գիտաժողովի ծրագրին կարող եք ծանոթանալ մեր կայքում. էլեկտրոնային տարբերակը մեզ է տրամադրել ՀՊՏՀ գիտության բաժինը: Հիշեցնենք, որ գիտաժողովը կայանալու է նոյեմբերի 11-13-ը, նպատակն է՝ ապահովել երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացման բազմաշերտ հիմնախնդիրներին...
ՀՊՏՀ մագիստրանտներ, «Ազգային ինովացիոն համակարգ» գիտաուսումնական խմբի անդամներ Անի Հունանյանը և Անի Ավետիսյանը մասնակցել են երեկ ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետում մեկնարկած «Տնտեսագիտության ժամանակակից հիմնահարցերը» խորագրով միջազգային գիտաժողովին: Մեր բուհը ներկայացրած ուսանողներ Անի...

Напоминание: В АГЭУ состоится международная конференция: “Приоритеты развития экономики РА: внутренние и внешние вызовы”
Армянский государственный экономический университет приглашает вас принять участие в Международной конференции “ Приоритеты развития экономики РА: внутренние и внешние вызовы”, посвященная 90-летию создания первой школы экономики в Армении и 45-летию АГЭУ. Ниже ознакомьтесь с объявлением, предоставленным отделом...
В АГЭУ состоится международная конференция: “Приоритеты развития экономики РА: внутренние и внешние вызовы”
Выявление проблем, анализ, предложение, дискуссии – в секциях научной конференции
В рамках международной научной конференции «Знание, инновационность и развитие», которая стартоваля 11 ноября в АГЭУ продолжились работы на всех 5 секциях – “Образование, наука и инновационность”, “Финансы и налоговая политика”, “Региональная экономика”, “Философские и культурные проблемы развития”, “Общие проблемы...
С программой XXV научной конференции АГЭУ: «Знание, инновационность и развитие» можете ознакомиться на нашем сайте. Электронную версию предоставил научный отдел АГЭУ. Отметим, что научная конференция состоится 11-13 ноября, ее цель состоит в обеспечении дискуссионной платформы, посвященной многослойным проблемам...
Магистранты АГЭУ, члены научно-учебной группы «Национальные инновационные системы» Ани Унанян и Ани Аветисян приняли участие в международной научной конференции под названием «Современные вопросы экономики»,стартованой вчера, в факультете Эконимики и управления ЕГУ. Доклады студентов Ани Унаняна, Ани Аветисяна,...