ՀՊՏՀ գրադարանը համալրվել է նոր գրքերով
Ի ուրախություն ուսանողների` մեր բուհի գրադարանը համալրվել է նոր գրքերով և ամսագրերով, որոնք հիմնականում 2013թ. հրատարակություններ են: Մասնավորապես, սեպտեմբերին գրադարանային ֆոնդը համալրվել է հետևյալ հրատարակություններով.
Պետրոսյան Մարինե, Ջավադյան Արտաշես, Ամիրյան Դավիթ. «Անձը և պաշտոնը»,Եր.,2013, Կարապետյան Ծովինար ` «Ներմուծական գործունեություն», Եր.,Լուսակն, 2013, Զաքարյան Մարի` «Հայոց լեզվի դասընթաց» , Եր. 2012, «Ուսանողական գիտաժողովի նյութերի ժողովածու /2012թ. դեկտ. 13-14/» , Եր. , Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման ակադեմիա, 2013, «Հանրային կառավարում» ամսագիր, 2013, թ.2, «Հայաստանի Հանրապետության սոցիալ-տնտեսական վիճակը (տեղեկատվական ամսական զեկույց) 2013 թվականի հունվար-մարտին)» ամսագիր, Եր. , 2013 , «Բանբեր Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի» Եր., 2013, թ.2 :

Библиотека АГЭУ дополнена новыми книгами
К радости студентов, библиотека нашего вуза дополнена новыми книгами и журналами, которые в основном издания 2013 года. В основном в сентябре библиотечный фонд дополнился следующими изданиями:
Марине Петросян, Арташес Джавадян, Давид Амирян «Личность и должность», Ер.,2013, Цовинар Карапетян «Импортируемая деятельность», Ер.,Лусакн, 2013, Мари Закарян «Пособие армянского языка», Ер. 2012, «Сборник материалов студенческой научной конференции /дек. 13-14 2012г. /» , Ер., Академия государственного управления Республики Армения, 2013, журнал «Публичное управление», 2013, н..2, «Социально-экономическое положение Республики Армения (информационный ежемесячный доклад) январь-март 2013г.)» журнал, Ер., 2013г., «Банбер Армянского государственного экономического университета» Ер., 2013, н.2.