«Բանբեր Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի» գիտական հանդեսի նոր համարն  արդեն ընթերցողի սեղանին է: Նոր համարում տեղ են գտել գիտական արդի թեմաներ. մասնավորապես, հրապարակվել են նշված  հեղինակների գիտական հոդվածները.
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ խորագրի տակ` Գագիկ Վարդանյան` «Ազգային տեղեկատվական ենթակառուցվածքի զարգացման հիմնախնդիրները», Վարդան Սարգսյան, Ալվարդ Սարգսյան, Լիանա Գրիգորյան, Լևոն Սահակյան` «Ապրանքային պաշարների հաշվառման նոր մոտեցումներ ցանցային տնտեսության համակարգում», Աշխեն Գրիգորյան` «ՀՀ ՏՏ ոլորտի բնորոշ գծերը, զարգացման միտումները և խթանման մոդելի առաջադրած հիմնախնդիրները», Խաչատուր Նազարեթյան` «Ամպային համակարգերի արդյունավետության ցուցանիշների գնահատումը» :
Տնտեսագիտության տեսություն խորագրի տակ`Հայկ Մինասյան` «Ֆրիդրիխ-Ավգուստ ֆոն Հայեկի` փողի ապապետականացման հայեցակարգը և ժամանակակից վիրտուալ փողերը», Գայանե Ավետիսյան` «Հակամրցակցային համաձայնությունների բացահայտման խնդիրները պետական գնումների գործընթացում»:
Արդյունաբերական քաղաքականություն խորագրի տակ`Միքայել  Մելքումյան` «Արդյունաբերական քաղաքականության արդյունավետության բարձրացման հիմնախնդիրները Հայաստանի Հանրապետությունում»:
Մակրոէկոնոմիկա խորագրի տակ`Վարսիկ Տիգրանյան` «ՀՀ տնտեսության մակրոտնտեսական իրավիճակը նախաճգնաժամային և հետճգնաժամային ժամանակաշրջանում»:
Միջազգային տնտեսական հարաբերություններ խորագրի տակ` Խաթուն Բարսեղյան` «Եվրոպական միության պարտքային ճգնաժամը»:
Բանկային գործ և ապահովագրություն խորագրի տակ`Հովսեփ Սարգսյան` «ՀՀ առևտրային բանկերի մասնաճյուղերի տնտեսական կառավարման կատարելագործման ուղիները», Արմեն Վարդանյան` «ՀՀ ապահովագրական շուկայում չավարտված ռիսկի տեխնիկական պահուստի հաշվարկման մեթոդաբանական մոտեցումները»:
Փիլիսոփայություն խորագրի տակ`Յուրի Հովականյան` «Նիցշեի ազդեցությունը Իսահակյանի աշխարհայացքի ձևավորման և ստեղծագործության վրա»:
Գիտություն և կրթություն խորագրի տակ` Վալերի Միրզոյան՝   «Գիտական աշխատանքի լեզվատրամաբանական մատուցումը»:

Новый номер научного журнала «Банбер Армянского государственного экономического университета» уже на столе читателя. В новом номере нашли место актуальные научные темы: в частности, опубликованы научные статьи указанных авторов.
В отделе информационные технологии Гагик Варданян «Проблемы развития национальной информационной инфраструктуры», Вардан Саргсян, Алвард Саргсян, Лианна Григорян, Левон Саакян «Новые подходы учета товарных запасов в системе сетевой экономики», Ашхен Григорян «Характерные черты сферы ИТ в РА, тенденции развития и проблемы, предложенные моделью стимулирования», Хачатур Назаретян «Оценка показателей продуктивности облачных систем».
В отделе теории экономики Айк Минасян «Фридрих-Август фон Хайеки - концепция денежной денационализации и виртуальные современные деньги», Гаяне Аветисян «Проблемы выявления антиконкурентных соглашений в процессе государственных закупок».
Под темой промышленная политика Микаел Мелкумян «Проблемы повышения продуктивности промышленной политики в Республике Армения».
В отделе макроэкономика Варсик Тигранян «Макроэкономическое положение экономики РА в докризисный и посткризисный периоды».
Под темой международные экономические отношения Хатун Барсегян «Долговой кризис Европейского союза».
Под заглавием банковское дело и страхование Овсеп Саргсян «Пути совершенствования экономического управления филиалов коммерческих банков РА», Армен Варданян «Методологические подходы учета технического резерва неистекших рисков на страховом рынке РА».
Под темой философия Юрий Овакимян «Влияние Ницше на формирование мировоззрения и творчество Исаакяна».