Դիտումների քանակ՝ 1109
Հայաստանի Հանրապետության Անկախության 22-ամյակի առիթով Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտը սեպտեմբերի   20-ին   կազմակերպել և անց է կացրել ՀՀ բուհերի բազկամարտի բաց առաջնություն: 75 կգ քաշային կարգում երրորդ մրցանակակիր է դարձել ՀՊՏՀ ֆինանսական ֆակուլտետի բանկային գործ մասնագիտության 3-րդ կուրսի ուսանող Յուրիկ  Մարտիրոսյանը: ՀՊՏՀ ուսանողն այդ հաջողությունը գրանցել է իր քաշային կարգում մրցող 45 մարզիկների շարքում:
Մեզ հետ զրույցում Յուրան նշեց, որ պատրաստվում է հետագա մրցումներում զբաղեցնել առաջին պատվավոր հորիզոնականը:

Спортсмен АГЭУ по армрестлингу -- серебряный призер
20-го  сентября   Армянский  государственный  институт  физической  культуры  организовал  открытое  первенство  по  армрестлингу (борьба  рук)  среди  вузов  РА,  посвященное  22-ой  годовщине Независимости  Республики  Армения . В  75-ти  килограммовой  весовой  категории    третье  место  завоевал     студент  3-го  курса  по  специальности  банковское  дело  финансового  факультета  АГЭУ    Юрик  Мартиросян. Студент  АГЭУ  зарегистрировал  этот  успех  в  ряду  45  спортсменов, соревнующихся  в  его  весовой  категории.
В  беседе  с  нами  Юра  отметил,  что в  дальнейших  соревнованиях  он   готовится  занять  почетное  первое  горизонтальное.