Հայաստանի Հանրապետության Անկախության 22-ամյակի առիթով Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտը սեպտեմբերի   20-ին   կազմակերպել և անց է կացրել ՀՀ բուհերի բազկամարտի բաց առաջնություն: 75 կգ քաշային կարգում երրորդ մրցանակակիր է դարձել ՀՊՏՀ ֆինանսական ֆակուլտետի բանկային գործ մասնագիտության...
Անկախության տոնին ընդառաջ` ՀՊՏՀ ուսանողները կազմակերպեցին ֆլեշ մոբ (լուսանկարներ)
Փուչիկներ, ժպիտներ, ուրախ և աշխույժ տրամադրություններ. այսօր՝ անկախության 22-րդ ամյակի  նախօրեին, ՀՊՏՀ  բակում ուսանողները կազմակերպեցին ֆլեշ մոբ, որը սկսվեց  Հայաստանի օրհներգով: Ուսանողներից շատերը նշեցին, որ անկախության տոնին նվիրված ֆլեշ մոբը նպատակ ունի ուսանողական առօրյան հետաքրքիր դարձնելու...

Спортсмен АГЭУ по армрестлингу -- серебряный призер
20-го  сентября   Армянский  государственный  институт  физической  культуры  организовал  открытое  первенство  по  армрестлингу (борьба  рук)  среди  вузов  РА,  посвященное  22-ой  годовщине Независимости  Республики  Армения . В  75-ти  килограммовой  весовой  категории    третье  место  завоевал     студент ...
Ко дню праздника Независимости студенты АГЭУ организовали флеш моб (фотографии)
Шарики, улыбки, веселое  и  оживленное  настроение  сегодня  в  канун  22-ой  годовщины  независимости,  во  дворе  АГЭУ  студенты  организовали  флеш  моб, который  начался  с  гимна  Армении.  Многие  из  студентов  отметили, что  флеш  моб, посвященный  празднику  независимости  ставит   цель  сделать  студенческие ...