Բաց դաս` «Կոնֆլիկտների կառավարում» թեմայով
Այսօր ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետում կայացավ նոր ուսումնական տարվա առաջին բաց դասը` «Կոնֆլիկտների կառավարում» թեմայով: Բանախոսներն էին կառավարման ֆակուլտետի պետական և մունիցիպալ կառավարում մասնագիտության 2-րդ կուրսի ուսանողուհիներ Անի Կարապետյանը և Յանա Հովհաննիսյանը:
Առաջին կուրսեցիներին ծանոթացնելով կառավարման ֆակուլտետում ավանդույթի ուժ ստացած բաց դասերի ձևաչափին` Անին կոչ արեց իր կրտսեր դասընկերներին` ակտիվ մասնակցություն ունենալ, նախաձեռնություն հանդես բերել և առաջադրել նորանոր թեմաներ:
Բանախոսները կոնֆլիկտների կառավարման հիմնախնդիրը լսարանին ներկայացրեցին բազմազան օրինակներով, լուսապատկերային լուսանկարներով` միաժամանակ ունկնդիրների հետ ծավալելով երկխոսություն. հարցուպատասխան, մտքերի փոխանակություն, կատարելով թեստ-վերլուծություն:

Открытый урок на тему «Управление конфликтами»
Сегодня на факультете управление состоялся первый открытый урок нового учебного года на тему «Управление конфликтами». Докладчиками были студентки 2-го курса по специальности государственное и муниципальное управление факультета управление Ани Карапетян и Яна Ованнисян.
Ознакомив первокурсников с форматом открытых уроков, ставших традицией на факультете управление, Ани призвала своих младших друзей принимать активное участие, выступать с инициативой и предлагать новые темы
Докладчики проблему управления конфликтами представили аудитории многочисленными примерами, спектральными фотографиями, развивая одновременно со слушателями диалог: вопросы и ответы, обмен мыслями, выполняя тест-анализ.