Ըստ ժամանակացույցի`սեպտեմբերի 20-ին, հեռակա բակալավրիատի հայտագրման վերջին օրն է. ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովն այսօր ևս փաստաթղթեր կընդունի մինչև ժամը 18.00-ն:
Ինչպես նշեց ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Վահան Բաղդասարյանը, սեպտեմբերի 19-ի տվյալներով հեռակա բակալավրիատում կա 399 դիմում-հայտ` 520 տեղի համար: Առավել մեծ պահանջարկ ունեն ֆինանսներ /43 դիմում-հայտ/, հաշվապահական հաշվառում /33/, բանկային գործ /32/, կառավարում /29/, բիզնեսի կազմակերպում /25/, ապահովագրական գործ /24/, աուդիտ /24/ մասնագիտությունները:
Հեռակա մագիստրատուրայի փաստաթղթերի ընդունումը կշարունակվի մինչև սեպտեմբերի 25-ը:
Հիշեցնենք, որ ինչպես նշված է համապատասխան կարգում (3-րդ կետ), հեռակա մագիստրատուրայի ընդունելությանը կարող են մասնակցել ոչ միայն ՀՊՏՀ դիպլոմավորված մասնագետի և բակալավրի, այլև պետական և ոչ պետական հավատարմագրված բուհերի տնտեսագիտական, ճարտարագիտական, ֆիզիկամաթեմատիկական մասնագիտությունների, ինչպես նաև իրավագիտության, սոցիոլոգիայի, քաղաքագիտության գծով մագիստրոսի, դիպլոմավորված մասնագետի կամ բակալավրի դիպլոմ ունեցող շրջանավարտները և այլ մասնագիտությունների այն շրջանավարտները, ովքեր աշխատում են տնտեսագիտական մասնագիտությամբ:
Վահան Բաղդասարյանը տեղեկացրեց, որ հեռակա մագիստրատուրայում երեկվա տվյալներով կա 409 դիմում-հայտ` 265 տեղի համար:
Ընդունող հանձնաժողովի փոխանցմամբ` դիմում- հայտերի շարժն ամեն օր` առավոտյան 8.30-ին թարմացվում և ներկայացվում է մուտքին կից տեղեկատվական ցուցատախտակին:

В  соответствии  с  графиком,  20-го  сентября  последний  день  приема  документов  в  заочный  бакалавриат.  Приемная  комиссия  АГЭУ  и  сегодня  будет  принимать  документы  до  18.00.
Как  отметил  ответственный  секретарь  приемной  комиссии  Ваан  Багдасарян, по  данным  19-го  сентября  в  заочный  бакалавриат  на  520  мест подали   399  заявлений. Наиболее  большим  спросом  пользуются  специальности  финансы /43 заявлений/, бухгалтерский  учет  /33/, банковское дело /32/, управление /29/, организация  бизнеса /25/, страховое  дело /24/, аудит /24/.
Прием  документов  в  заочную  магистратуру  продолжится  до  25-го  сентября. Напомним, как  указано  в  соответствующем  порядке (пункт  3-ий),  в  приеме  заочной  магистратуры  могут  участвовать  не  только  выпускники,  имеющие  дипломы  бакалавра или  дипломированного  специалиста, магистранта  по  политологии, социологии, правоведению,  а  также  по  экономической,  политехнической,  физикоматематической  специальностям  государственных  и  не  государственных  лицензированных  вузов, бакалавров  и  дипломированных  специалистов  АГЭУ,  но  и    выпускники  др.  специальностей,  которые  работают  по  экономической  специальности. Ваан  Багдасарян  сообщил, что  по  данным  вчерашнего  дня  в  заочную  магистратуру  на  265  мест  подано  409  заявлений.
Порядок  приема  на  заочное  отделение  полностью  здесь: http://media.asue.am/upload/HERAKA_YNDUNELUTYUN.pdf:
На    доске  объявлений,  находящейся  у  входа  в  приемную  комиссию  АГЭУ, ежедневно  уже  с  8.30  утра    можете  получить  свежую  информацию  о   потоке  заявлений.