ՀՊՏՀ Ուսանողի տանն արդեն ապրում են առաջին բնակիչները (լուսանկարներ)
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի նորակառույց և ամբողջությամբ նորովի կահավորված Ուսանողի տունը (հանրակացարան) իր հյուրընկալ դռներն է բացել իր ուսանողների առաջ և արդեն հյուրընկալել է առաջին բնակիչներին: Մեր համալսարան ընդունված ուսանողներից մի քանիսն արդեն սենյակ են զբաղեցրել ՀՊՏՀ Ուսանողի տանը և բավական տպավորված են:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինն այսօր շրջայց կատարեց այնտեղ` ծանոթանալով ուսանողների կեցության պայմաններին, ինչպես նաև ուսանողների տպավորություններին:
ՀՊՏՀ ղեկավարության ջանքերի շնորհիվ այսօր համալսարանը մեր բուհի ուսանողներին առաջարկում է կեցության հիանալի պայմաններ` ժամանակակից ջեռուցման համակարգով, տեխնիկայով/լայնէկրան  հեռուստացույց/, օդորակիչներով, նորաոճ կահույքով, սանհանգույցներով և  նույնիսկ անկողնային պարագաներով: Շուտով կգործարկվի նաև ճաշարանը, որի վերանորոգման աշխատանքները գրեթե ավարտված են:  Իր առանձնահատուկ տեսքով աչքի է ընկնում նաև  հանրակացարանի բակը, որը կանաչապատ ու գեղեցիկ է և առաջիկայում էլ ավելի կբարեկարգվի` ուսանողների համար դառնալով հանգստի լավ վայր:
ՀՊՏՀ  մի քանի ուսանողներ արդեն բնակվում են Ուսանողի տանը. մեզ հետ զրույցում նրանք պատմեցին իրենց լավ տպավորությունների մասին: Արտյոմ Քոսալյանը և Սևակ Կյուրեղյանը ՀՊՏՀ Ուսանողի տան մասին հայտարարությանը ծանոթացել են ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքից (asue.am): Տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետի առաջին կուրսի ուսանողները տպավորված են իրենց առաջարկված պայմաններով:
«Համալսարանի ղեկավարությունն ամեն ինչ անում է, որ իր ուսանողներն իրենց լավ զգան և այնպիսի պայմաններում ապրեն, որ կարողանան նաև լավ սովորեն և բարձր առաջադիմություն ունենան: Այստեղ պայմանները շատ լավ են, գերազանցել են մեր սպասելիքները, վարձով տնից հազար անգամ լավ է` համ շատ մատչելի է,  համ էլ` պայմաններն են շատ լավ», - մեզ հետ զրույցում ասաց Շիրակից մեր բուհ ընդունված Սևակ Կյուրեղյանը:
ՀՊՏՀ սիրելի ուսանողներ, համալսարանի Ուսանողի տունը մատչելի պայմաններով` գրեթե անվճար, ձեզ է առաջարկում հրաշալի պայմաններով կեցավայր: Սա մեր համալսարանի կողմից ուսանողների համար իրականցվող սոցիալական ծրագրերի մեկ բաղադրիչն է միայն: Սենյակ զբաղեցնելու համար ձեզ հարկավոր է միայն դիմել ձեր ֆակուլտետի դեկանատ և դիմում գրել:

В Доме студента АГЭУ уже проживают первые жители (фотографии)
Новостроенный  и  по-новому  полностью  обставленный  Дом  студента(общежитие)  Армянского  государственного  экономического  университета  гостеприимно  открыл  свои  двери   перед  своими  студентами  и  уже  принял  первых  жителей. Несколько  студентов,   из  поступивших  в  наш  университет, уже  заняли  комнату  в  Доме  студента  АГЭУ  и  весьма  впечатлены.
Сегодня  отдел  информации  и  связей  с  общественностью  посетил  этот  дом, знакомясь  с  жилищными  условиями и  впечатлениями  студентов.
Благодаря  усилиям  руководства  АГЭУ  сегодня  университет  предлагает  студентам  нашего  вуза  прекрасные  жилищные  условия  с  современной  отопительной  системой, техникой (широкоэкранный  телевизор), кондиционерами, современной  мебелью, санузлами  и  даже  постельными  принадлежностями. Скоро  будет  функционировать  и  столовая, ремонтные  работы  которой  почти  завершены. Своим  особым  видом  в  глаза  бросается  двор  общежития, который  озеленен  и  красив,  и  в  ближайшее  время  станет  более  благоустроенным, становясь  хорошим  местом  для  отдыха  студентов.
Несколько  студентов  уже  живут  в  Доме  студента:  в  беседе  с  нами  они  рассказали  о  своих  хороших  впечатлениях. Артем  Косалян  и  Севак  Кюрегян  о    Доме  студента  АГЭУ  узнали  из  объявления  в  официальном  сайте  АГЭУ (asue.am). Первокурсники  факультета    регулирование  экономики  и  международных  экономических  отношений  впечатлены  предложенными  им  условиями.
«Руководство  вуза  делает  все,  чтобы  его  студенты  хорошо  чувствовали  себя  и  жили  в  таких  условиях,  чтоб  могли  и  хорошо  учиться  и  имели  высокую  успеваемость. Здесь  условия  очень  хорошие, превысили  все  наши  ожидания, в  тысячу  раз  лучше  квартиры  по  найму,  и  очень  доступно», - сказал  в  беседе  с  нами,  поступивший в  наш  вуз  из  Ширака, студент  Севак  Кюрегян.
Дорогие  студенты  АГЭУ, Дом  студента  университета  доступными  условиями,  почти  бесплатно, предлагает  вам  места  проживания  с  прекрасными  условиями.  Это  всего лишь   один  компонент  социальных  программ,  осуществляемых  нашим  университетом  для  студентов.
Для  получения  комнаты  вам  следует  только  обратиться  в  деканат  вашего  факультета  и  написать  заявление.