Երկու նոր հրատարակություն
Lույս են տեսել «Ազգային տնտեսության մրցունակության բարձրացման հիմնախնդիրները» և «Հայաստանի Հանրապետության տնտեսությունը ուսանողի աչքերով» գիտաժողովների նյութերի ժողովածուները, որոնք հրատարակության են ներկայացվել ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի որոշմամբ:
Առաջին ժողովածուում ներկայացված են 2012 թվականի նոյեմբերի 16-19-ը անցկացված ՀՊՏՀ 22-րդ գիտական նստաշրջանի նյութերը (ներառված են գիտնական մանկավարժների, ասպիրանտների և գործնական ոլորտի աշխատողների հոդվածներ):
Հիշեցնենք` ՀՊՏՀ 22-րդ գիտական նստաշրջանի կազմկոմիտեի նախագահն էր ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, համանախագահները` ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը, ՀՀ ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար (նախկին) Տիգրան Դավթյանը, ՀՀ արդյունաբերողների և գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը:
Երկրորդ ժողովածուն ընդգրկում է մագիստրանտների հոդվածներ, որոնցում լուսաբանված են ՀՀ տնտեսության զարգացման միտումներն ու հեռանկարները:

Вышли  в  свет  сборники   материалов   научных  сессий  «Проблемы  повышения  конкурентпспособности  национальной  экономики» и «Экономика  Республики  Армения  глазами  студента»,  которые  были  представлены  к  печати   по  решению  ученого  совета  АГЭУ.
В  первом  сборнике  представлены  материалы  22-ой  научной  сессии,  прошедшей  16-19  ноября  2012  года (включены  статьи  ученых   преподавателей, аспирантов  и  сотрудников   практической  сферы).
Напомним, председателем  оргкомитета  22-ой  научной  сессии  АГЭУ был  спикер  РА  Тигран  Саргсян, сопредседатели -- ректор  АГЭУ  Корюн  Атоян,  министр  НО  РА  Армен  Ашотян, министр экономики  РА (в  прошлом) Тигран  Давтян, председатель  Союза промышленников  и  предпринимателей  Арсен  Казарян.
Во  второй  сборник  включены  статьи  магистрантов,  в  которых  отражены  тенденциии  и  перспективы  развития  экономики  РА.