Հանուն ուսանողների հանգստի և ժամանցի. ՀՊՏՀ «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանը այս տարի ևս ապահովեց լիակատար հանգիստ
«Տնտեսագետ» մարզաառողջարանում այս տարի իրենց ամառային հանգիստը վայելեցին ավելի քան 500 ՀՊՏՀ-ականներ: Վերջին` 4-րդ հերթափոխով /օգոստոսի 13-25-ը/ մարզաառողջարանում հանգստացան հիմնականում ուսանողները` ուսխորհրդի գլխավորությամբ:
ՀՊՏՀ ղեկավարությունը այս տարի ևս հաճելի անակնկալ էր մատուցել ուսանողներին` ուսանողական խորհրդին 4-րդ հերթափոխի համար հատկացնելով 50 անվճար ուղեգիր: Ավանդաբար՝ արդեն մի քանի տարի, բուհի ղեկավարությունը նման որոշում է կայացնում՝ այդպիսով խրախուսելով բարձր առաջադիմություն և հասարակական ակտիվություն ցուցաբերած ուսանողներին:
ՀՊՏՀ «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանի պետ Հակոբ Կյոկչյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ արվել է այն ամենը, ինչը նախատեսված էր ծրագրով: Ապահովվել է ժամանցի հետաքրքիր կազմակերպումը, որակյալ սնունդն ու լավ պայմանները: Հ. Կյոկչյանի խոսքերով` արվել է ամեն ինչ` լիակատար հանգիստ կազմակերպելու համար:
ՀՊՏՀ մագիստրատուրա 2-րդ կուրսի ուսանող, «Էկոնոմ plus» ամսագրի գլխավոր խմբագիր Հայկ Բեջանյանի տպավորություններով` մարզաառողջարանում վայելած օրերն անմոռանալի են. հարազատ դեմքեր, ուսանողական-երիտասարդական աշխույժ միջավայր, մաքուր օդ, վոլեյբոլի, շախմատի և այլ սպորտաձևերի մրցումներ ու ինտելեկտուալ խաղեր, այցելություններ պատմամշակութային վայրեր և վանական համալիրներ, կիթառի երեկոներ և այլն: Մի խոսքով` լավագույնը դրական ու հաճելի հանգստի համար. այսպիսին է «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանը:
Ինչպես նշեցին հանգստացողները` ամեն տարի մարզաառողջարանում նկատվում են դրական փոփոխություններ:
Ուսանողների խոսքերով` «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանում վայելած հանգստի շնորհիվ նոր ուսումնական տարին կսկսեն մեծ եռանդով և ոգևորությամբ:

Ради отдыха и развлечений студентов. Пансионат АГЭУ «Тнтесагет» и в этом году обеспечил полноценный отдых
В  этом  году  в  пансионате «Тнтесагет»  своим  летним  отдыхом   насладились  более  500  университетовцев.   В  последней  4-ой  смене  (13-25  августа)  пансионата  отдыхали  в  основном  студенты  во  главе  студсовета.   Руководство  АГЭУ   и  в  этом  году  преподнесло  приятный  сюрприз  студентам, предоставляя  на  4-ую  смену  студсовету  50  бесплатных  путевок. Традиционно  уже  несколько  лет  руководство  вуза  принимает  подобное  решение, тем  самым  поощряя  студентов,  проявивших  высокую  успеваемость  и  активность.  Начальник  пансионата АГЭУ  «Тнтесагет» Акоп  Кекчян  в  беседе  с  нами  отметил, что  проделано  все  то, что  было  предусмотренно  по  программе.  Была  обеспечена  организация  интересных  развлечений, качественное  питание  и  хорошие  условия. По  словам  А. Кекчяна, сделано  все  для  организации  полноценного  отдыха.
По  впечатлениям  студента  2-го  курса  магистратуры  АГЭУ,  главного  редактора  журнала «Эконом  plus»  Айка  Беджаняна, проведенные  в  пансионате  дни  незабываемые: родные  лица,  студенческая-молодежная  активная  среда, чистый  воздух, волейбольные, шахматные  и  другие  спортивные  соревнования  и  интеллектуальные  игры, посещения  кульурноисторических  мест  и  монастырских  комплексов, вечера  гитары  и  др. Одним  словом, лучшее  для  положительного  и  приятного  отдыха – таков  пансионат  «Тнтесагет».
Как  отметили отдыхающие, каждый  год  в  пансионате  замечаются  положительные  изменения.
По  словам  студентов, благодаря  отдыху, проведенному  в  пансионате  «Тнтесагет»,  новый  учебный  год  начнут  с  большим   энтузиазмом  и  воодушевлением.