Նոր ուսումնական տարվան ընդառաջ ՀՊՏՀ պրոռեկտորը հանդիպեց գրադարանի աշխատակիցների հետ
2013-2014 ուսումնական տարվան ընդառաջ ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանն այսօր հանդիպեց համալսարանի գրադարանի աշխատակիցների հետ՝ քննարկելու գրադարանի աշխատանքների հետագա բարելավման, սպասարկման որակի բարձրացմանն առնչվող հարցեր: Ընդգծելով, որ համալսարանի ղեկավարությունը մշտապես իր ուշադրության ներքո է պահել գրադարանի զարգացման խնդիրը՝ Գագիկ Վարդանյանը շեշտեց, որ  մեր համալսարանի գրադարանային ֆոնդի համալրումը, սպասարկման որակի բարձրացումը, նոր ռեսուրսների գործադրումն ու արդյունավետ օգտագործումը  խիստ կարևոր են սկսված միջազգայնացման և հավատարմագրման գործընթացների համատեքստում:
«Էլեկտրոնային գրադարանների զարգացմանը զուգընթաց՝ գիրքը շարունակում է մնալ գիտելիքի յուրացման կարևոր աղբյուր և միջոց, ուստի գրադարանային ֆոնդի համալրման, սպասարկման որակի բարձրացման, էլեկտրոնային գրադարանի զարգացման հետ ակնկալում ենք ուսանողների շրջանում գիրք ընթերցելու մշակույթի պահպանումն ու զարգացումը»,- ասաց պրոռեկտոր Վարդանյանը:
Նա շնորհակալություն հայտնեց ՀՊՏՀ գրադարանի նախկին տնօրեն Վեներա Ավալյանին՝ երկարատև և արդյունավետ աշխատանքի համար և նրան մաղթեց հաջողություններ դասախոսական աշխատանքում: Միաժամանակ Գագիկ Վարդանյանը ներկայացրեց գրադարանի նոր տնօրենին՝ Արմինե Հովհաննիսյանին՝ ընդգծելով, որ նա ոլորտի փորձառու աշխատակից է, ապա հույս հայտնեց, որ նրա ղեկավարությամբ կպահպանվեն սկսված փոփոխությունները, և գրադարանը ավելի կհմապատասխանի ժամանակակից պահանջներին:

Навстречу  2013-2014 учебному  году  сегодня  проректор  по  научным  вопросам  и  внешним  связям  АГЭУ  Гагик  Варданян    встретился  с  сотрудниками  библиотеки  университета,  чтоб  обсудить  вопросы, касающиеся  дальненейшего  улучшения  работ  библиотеки, повышения  качества  обслуживания.  Подчеркнув,  что  задача  развития  библиотеки  всегда  была    в  центре  внимания  руководства    университета,  Гагик  Варданян  отметил,  что    дополнение  библиотечного  фонда  нашего  университета, повышение  качества  обслуживания, применение и  продуктивное  использование   новых  ресурсов  очень  важны  в  контексте  начатых  процессов  интернационализации  и  аккредитации.
«Параллельно  с  развитием  электронных  библиотек  книга  продолжает  оставаться   главным  источником  и  средством  усвоения  знаний,   однако  с  дополнением  библиотечного  фонда, повышением  качества  обслуживания,  развитием  электронной  библиотеки    рассчитываем  на  сохранение  и  развитие  культуры  чтения  среди  студентов»,- сказал  проректор  Варданян. Он  выразил  благодарность  бывшему  директору  библиотеки  АГЭУ  Венере  Авалян  за  долгую  и  продуктивную  работу  и  пожелал  ей  успехов  в  преподавательской  работе. Одновременно  Гагик  Варданян  представил  нового  директора  библиотеки  Армине  Ованнисян,  отметив,  что  она  опытный  работник  этой  области,  и  выразил  надежду,  что  при  ее  руководстве  будут  сохранены  начатые  изменения, и  библиотека  еще  больше  будет  соответствовать  современным  требованиям.