ՀՊՏՀ գիտության բաժնի պետ Խորեն Մխիթարյանը համալսարանի պրոֆեսորդասախոսական անձնակազմի ուշադրությունը հրավիրում է 2013-2014 թթ. նախատեսվող միջազգային տնտեսական գիտաժողովների ժամանակացույցի վրա` հորդորելով իր գործընկերներին ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերել:
«Բուհերի միջազգայնացումը ենթադրում է ոչ միայն պրոֆեսորադասախոսական կազմի, ասպիրանտների և ուսանողների փոխանակություն, այլև մասնակցություն գիտական նստաշրջաններին, ակտիվ գիտական ու ստեղծագործական աշխատանք»,- այսօր լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում նշեց Խորեն Մխիթարյանը` շեշտելով, որ նման միջոցառումները գիտնական մանկավարժների համար աճի ու կատարելագործման լրացուցիչ խթան են և նպաստում են համալսարանի միջազգայնացման աստիճանի բարձրացմանը:
Ստորև ներկայացնում ենք ժամանակացույցը, որը, գիտության բաժնի պետի հավաստմամբ, ժամանակ առ ժամանակ կթարմացվի` ներկայացնելով միջազգային գիտաժողովների ընդարձակ աշխարհագրությունը: Մանրամասների համար կարող եք այցելել ՀՊՏՀ գիտության բաժնի ֆեյսբուքյան էջ կամ, առավել մանրամասներն իմանալու համար, ՀՊՏՀ գիտության բաժին:

Количество просмотров: 935
Начальник  научного  отдела  АГЭУ  Хорен  Мхитарян  приглашает  внимание  профессорскопреподавательского  коллектива  университета  на  время  предусмотренных  международных  экономических  конференций, призывая  своих  коллег  проявить  активное  участие.
«Интернационализация  вузов  предусматривает  не  только  обмен  профессорскопреподавательского  коллектива, аспирантов  и  студентов,  но  и  участие  в  научных   сессиях, активной  научной  и  творческой  работе»,- отметил  Хорен  Мхитарян  сегодня  в  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью, подчеркивая, что  подобные  мероприятия    для  ученых  преподавателей  являются  дополнительным  стимулом  роста  и   совершенствования  и   способствуют  повышению  уровня  интернационализации  университета.
Ниже  представляем  график,  который, по   уверению  начальника  научного  отдела,  время  от  времени  будет  обновляться,  представляя  обширную  географию  международных  конференций.  Для  подробной  информации  можете  посетить  или    фейсбуковскую   страницу  научного  отдела  АГЭУ,  или  научный  отдел  АГЭУ.